X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 18216
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Moje imię - scenariusz zajęć w grupie 3,4 latków

Scenariusz zajęć
przeprowadzonych w grupie
3-4 latków
w dniu 27.09.2011r
w obecności opiekuna stażu.

Krąg tematyczny:Jacy jesteśmy!
Temat dnia: Moje imię
Cel ogólny: Zapoznanie się z zapisem graficznym swojego imienia.
Cele szczegółowe:
Dziecko powinno umieć:
- odtworzyć wysłuchany rytm, melodię,
- wskazać taką samą literę jak na kartoniku,
-ozdobić kartonik według własnego pomysłu,
- dzielić imiona na sylaby,
- odzwierciedlać podane przez nauczyciela ruchy.
Metody:
• słowne- pogadanka, tekst rymowanki
• oglądowe- kartoniki ze wzorami liter
• czynne- zadania stawiane dzieciom
Formy organizacyjne: indywidualna, grupowa, zbiorowa.
Środki dydaktyczne: kartoniki z imionami, wzory liter, tekst rymowanki, flamastry

Przebieg zajęć
1. Muzyczne powitanie.

Dzieci siedzą na dywanie. Nauczyciel woła każde z nich po imieniu zmieniając za każdym razem głos: wysokość, rytm, dynamikę. Dzieci próbują powtórzyć własne imię tak samo jak echo.

1. Zabawy z imionami.

• Dzieci kolejno pokazują kartoniki ze swoimi imionami.
• Chętne dzieci wskazują kolegów i koleżanki, których imiona rozpoczynają się taką samą
literą jak ich imię.
• Każde dziecko odszukuje (z pomocą nauczyciela) krzesełko z przyczepionym kartonikiem
z jego imieniem (trzymając w ręku wzór).
• Dzieci ozdabiają kartoniki ze swoimi imionami i umieszczają je na swoich półkach.

3. Rytmiczne dzielenie imion dzieci na sylaby połączone z równoczesnym ruchem, np.
podskokami, tupnięciem, klaśnięciem.

4. Zabawa z tekstem rymowanki.

Nauczycielka czyta tekst, dzieci powtarzają i naśladują podane ruchy.
Jestem sobie przedszkolaczek, pokazują dłonią na siebie,
miły – mówię wam, uśmiechają się, mówiąc,
Nie grymaszę i nie płaczę, wykonują ruch przeczenia
palcem wskazującym,
obiad zjadam sam. naśladują jedzenie zupy.

5. Zabawa ruchowa twórcza Jestem duży – jestem mały.

Dzieci na hasło: Duży pokazują całym ciałem, jakie są duże, a na hasło: Mały – jakie są małe.

Podsumowanie i zakończenie i zajęć.
Nauczycielka pyta dzieci o czym była mowa na zajęciach. Zwraca uwagę, aby każdy odnosił się do siebie po imieniu. Na zakończenie dziękuje wszystkim za uwagę i mile spędzony czas.


Prowadząca zajęcia
........................................


Podpis opiekuna stażu
........................................

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.