X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 18156
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Balowe ozdoby - scenariusz zajęcia

Scenariusz zajęcia

Data: 05.02.2013 r.
Prowadząca: Agnieszka Woźniak
Grupa: 3 - latki
Temat kompleksowy: ,,W karnawale mamy bale”
Temat zajęć: ,,Balowe ozdoby”

Główne treści edukacyjne:
● Wspomaganie rozwoju mowy dzieci,
● Wspomaganie rozwoju intelektualnego dzieci wraz z edukacją matematyczną.
● Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej.
● Kształtowanie umiejętności społecznych: porozumiewanie się z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i sytuacjach zadaniowych.

Cele główne:
- rozwijanie percepcji wzrokowej i słuchowej,
- rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej,
- poznanie określeń dotyczących orientacji w przestrzeni: na górze, na dole, nad, pod.
- liczenie w dostępnym zakresie: 1-3,
- rozwijanie mowy i myślenia.

Cele operacyjne. Dziecko:
- podejmuje próby stosowania pojęć określające położenie przedmiotów w przestrzeni: na górze, na dole, nad, pod
- podejmuje próby poprawnego liczenia minimum 3 przedmiotów,
- podejmuje próby liczenia elementów pojedynczo i zapamiętania, które były już policzone,
- przyklei gotowe elementy na czapeczkę według instrukcji nauczyciela,
- podejmuje próby prawidłowego posługiwania się klejem,
- bierz aktywny udział w zabawie ruchowej,

Metody: słowna, oglądowa.

Forma organizacyjna: praca z całą grupą, indywidualna.

Środki dydaktyczne: tekst wiersza A. Łady-Grodzickiej ,,Bal”, czapeczki z przyklejonymi kolejno od góry: sercami, kółkami , kwiatkami, papierowe, stożkowe czapeczki dla pajacyków, karty pracy – czapeczki, wycięte z papiery kwiatki, koła i serca, kleje.

Literatura: ,,Razem w przedszkolu trzylatka”. Przewodnik metodyczny.2. B. Godzimirska,
J. Wasilewska. Warszawa 2011. WSiP.


Przebieg zajęć:

1. Przywitanie na zajęciach.

2. Słuchanie wiersza Anny Łady-Grodzickiej ,,Bal”

,,Bal”
Lubię się przebierać
I tańczyć i śmiać.
Tylko jeszcze proszę
Czapeczkę mi dać!

3. Oglądanie wyciętej z kartonu czapeczki. Określanie jaki wzór jest na górze czapki- serce, a jaki na dole-kwiatki. Odpowiadanie na pytanie jakie wzory znajdują się nad kwiatkami – kółka.

4. Zabawa ruchowa ,,Pajace na balu” – zabawa z elementem podskoku. Przygotowanie: Dzieci zakładają czapeczki pajacyków. Przebieg: Dzieci – pajace, podskakują swobodnie w miejscu i do przodu. Zatrzymują się, poprawiają czapeczki na głowach i podskakują dalej.

5. ,,Czapka na bal” – wykonanie ćwiczenia w kartach pracy. Każde dziecko otrzymuje kartę pracy z czapeczką oraz 1 – serce, 2-koła i 3 kwiatki. Każde dziecko osobno przelicza ile ma kwiatków, ile serc i ile kół.

6. Ozdabianie czapki gotowymi elementami według instrukcji nauczyciela( na górze balowej czapki nalepianie serca, a na samym dole kwiatków, nad kwiatkami nalepianie kółek). Przyklejanie ułożonych na czapce elementów klejem.

7. Zakończenie zajęć. Pochwała dzieci za czynny udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.