X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 18081
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Moje zdrowe ząbki - scenariusz zajęcia w grupie dzieci 3,4-letnich

SCENARIUSZ ZAJĘCIA
W GRUPIE DZIECI 3,4-LETNICH „KRASNOLUDKI”

Temat zajęcia: „Moje zdrowe ząbki”

Cele ogólne:
- kształtowanie słuchu fonemowego
- wdrażanie do systematycznego i starannego mycia zębów
- kształtowanie sprawności manualnej, motoryki małej

Cele operacyjne:
- dz. reaguje na polecenia nauczyciela
- dz. podejmuje aktywność ruchową
- dz. śpiewa piosenkę
- dz. utrwala kolory
- dz. dzieli na sylaby swoje imię i nazwę koloru swojej naklejki
- dz. rozwiązuje zagadki związane z higieną jamy ustnej
- dz. podejmuje działalność plastyczną

Metody:
- słowna - pogadanka, czynna – oparta na działalności praktycznej, oglądowa

Formy:
- indywidualna, zespołowa, grupowa

Środki dydaktyczne:
naklejki w dwóch kolorach dla każdego dziecka, zagadki z obrazkami, kredki pastelowe, biała bibuła, klej, na kartce – narysowany kontur ilustrujący zęby

Przebieg zajęcia:

1. Dzieci, siedząc w kole wymawiają swoje imię i kolor swojej naklejki dzieląc na sylaby.

2. Zabawa ruchowa: „Zajączki”
Dzieci podzielone na dwa zespoły według koloru naklejek. Jeden zespół naśladuje ruchem zajączki, drugi naśladuje dzieci. Następuje zamiana ról.

3. Rozwiązywanie zagadek o tematyce związanej z higieną jamy ustnej: „szczoteczka”, „zęby”, „pasta do zębów”.

4. Krótka rozmowa na temat konieczności dbania o higienę jamy ustnej:
• Kto mi powie, jakie są etapy mycia zębów?
• Co oznacza określenie: „zęby mleczne”?
• Ile jest (ile wyrasta) zębów mlecznych?
• Co znaczy określenie: „zęby stałe”?
• Jakie części ciała, narządy mamy w jamie ustnej ( w buzi)?
Dzieci mówią, co należy robić, a czego unikać, aby mieć zdrowe ząbki.

5. Zaśpiewanie piosenki: „Szczotka, pasta, kubek”, ilustrowanie treści ruchem.

6. Dzieci podchodzą do stolików oznaczonych takim samym kolorem jak naklejka na bluzeczce i po krótkim objaśnieniu ze strony nauczyciela, wykonują prace plastyczne:
• przy jednym stoliku dzieci kolorują kontury zębów kredkami pastelowymi
• przy drugim stoliku dzieci przyklejają na kontur zębów pocięte kawałki białej bibuły

7. Nauczycielka chwali dzieci za wykonanie pracy i dziękuje.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.