X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 18039
Przesłano:
Dział: Świetlica

Jak mogę spędzić czas wolny? Tworzenie mapy pojęciowej

Temat: Jak mogę spędzić czas wolny ? Tworzenie mapy pojęciowej.

Cele:
- dziecko zna pożyteczne formy spędzania czasu wolnego
- dziecko wie, jak aktywnie wykorzystać czas wolny
- dziecko rozumie znaczenie aktywnego spędzania czasu wolnego
- dziecko współpracuje w grupie
Grupa: 15 dzieci w wieku 10 lat
Miejsce: świetlica szkolna
Formy: grupowa
Metoda aktywizująca: mapa pojęciowa
Środki dydaktyczne: arkusze szarego papieru, brystolu, kredki, flamastry, kolorowe karteczki, kolorowe długopisy, nożyczki

Przebieg zajęć:

1. Wprowadzenia.
Nauczyciel przedstawia dzieciom temat zajęć, wyjaśnia znaczenie odpowiedniego spędzania wolnego czasu. Nauczyciel wyjaśnia cel, poszczególne etapy pracy i czas ich realizacji.

2. Burza mózgów.
Przydział członkom grup zadań do wykonania, jedni poszukują propozycji ciekawych form spędzania czasu wolnego, inni zapisują lub rysują potrzebne informacje.

3. Analiza, klasyfikacja, podsumowanie zgromadzonego materiału przez grupę.

4. Rozplanowanie plakatu
Grupa podejmuje decyzję o formie, jaką przybierze plakat (symbole, hasła, zwroty, rysunki). Uczniowie mogą ozdobić pracę wg własnego pomysłu.

5. Prezentacja plakatu. Ocena.
Każda grupa omawia przygotowany materiał.
Uczniowie oceniają swoją pracę w grupie. Nauczyciel podkreśla najcenniejsze dokonania każdego zespołu. Nauczyciel dokonuje podsumowującej analizy propozycji spędzenia czasu wolnego, z uwzględnieniem ich znaczenia dla rozwoju dzieci.

6. Ewaluacja.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.