X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 17884
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zamki i pałace Wielkopolski. Scenariusz zajęć w przedszkolu z zakresu edukacji patriotycznej z dominacją treści związanych z regionalizmem

GRUPA WIEKOWA: 5,6 – latki

TEMAT KOMPLEKSOWY: „Wielkopolska nasza mała Ojczyzna”

TEMAT ZAJĘCIA: „ Zamki i pałace Wielkopolski”

CELE OPERACYJNE: Dziecko:
- zapozna się z wyglądem i elementami historii wybranych zamków i pałaców położonych na terenie Wielkopolski;
- zatańczy w parze z partnerem;
- rozwinie ruchową wyobraźnie muzyczna;
- włączy się do tworzenia przestrzennej pracy plastycznej w zespole;
- wspólnie z kolegami dokona planowania i podziału pracy;
- sprawnie i bezpiecznie posłuży się nożyczkami;

MATERIAŁY, PRZYBORY, NARZĘDZIA:
Konturowa mapa Polski, utwór muzyczny „ Taniec dworski” J.F.Haendla, utwór muzyczny J. Galwaya „ Le Basguea”, ilustracje zamków i pałaców Wielkopolskich, materiały do twórczości plastycznej( kolorowy papier, kartonowe opakowania, krepa, kleje , nożyczki itp.)


PRZEBIEG ZAJĘCIA
1. Rozmowa przy mapie konturowej Polski na temat. „ Wielkopolska”

2.Zabawa muzyczno – ruchowa „ Zamek i książe”

Dzieci dobierają się w trójki. Dwoje z nich łapie się za ręce tworząc parę (zamek)- trzecie wchodzi pomiędzy nich ( Książe) Na hasło nauczycielki – Książe wychodzi na spacer- dziecko stojące w kole opuszcza je i chodzi po Sali. Na hasło- Książe szuka nowego zamku- dziecko wchodzi w środek innej pary dzieci czyli do tak zwanego zamku.

3. Rozmowa połączona z obserwacja ilustracji na temat „ Zamki w Wielkopolsce”

Nauczycielka pokazuje dzieciom ilustracje zamku w Kórniku
i Gołuchowie- opowiada o wybranych faktach historycznych dotyczących tych zamków i legendy z nimi związane.

4. Zabawa taneczno – ruchowa „ Pajączki”

5. Słuchanie wypowiedzi nauczycielki połączone z oglądaniem ilustracji na temat „ Pałace w Wielkopolsce”

6. Taniec dworski w parach

7. Praca w zespołach – tworzenie kompozycji przestrzennych „ Zamki i pałace”

8. Oglądanie i omówienie prac

9. Zakończenie zajęcia

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.