X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 17615
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Stworzenie Księgi Zaklęć - scenariusz zabawy z okazji Halloween

CELE OGÓLNE:
- integrowanie dzieci ze środowiskiem przedszkolnym
- zapoznanie dzieci ze zwyczajami związanymi z Halloween
- tworzenie przyjaznej atmosfery we wspólnej zabawie
- rozwijanie sprawności manualnej i ruchowej poprzez zabawę

CELE OPERACYJNE:
Dziecko:
- bawi się zgodnie z innymi dziećmi
- potrafi zaśpiewać piosenkę
- mówi wierszyk
- potrafi wymienić zwyczaje związane z Halloween

METODY:
praktyczne– zabawy, tańce
podająca– pogadanka na temat zwyczajów związanych z Halloween,
eksponująca– zamek duchów, peleryna, Księga Zaklęć

FORMY PRACY:
zbiorowa– jednolita
indywidualna– jednolita
w parach

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
piosenka „Czarownica z księżyca”, „Pieczemy ciasto”- Klanza, peleryna, Księga Zaklęć, zamek czarnoksiężnika Leona, kartki z zaklęciami zawinięte w rulon, dynie z papieru, balony


PRZEBIEG:

1. Powitanie „strasznych” halloween'owiczów.
2. Pogadanka z dziećmi na temat tradycji Halloween'owej.
3. Przedstawienie się Dyni i Czarownicy bez peleryny - Dynia i Czarownica opowiadają dzieciom o tym, jak zły czarnoksiężnik Leon ukradł Czarownicy jej magiczną pelerynę. Tłumaczą, że muszą odzyskać pelerynę, a jedynym sposobem jest stworzenie Księgi Zaklęć.
4. Zbieranie zaklęć do Wielkiej Księgi Zaklęć:
- „Taniec z miotłą przy muzyce” – Dzieci naśladują lot na miotle przy piosence „Czarownica z księżyca” - po zakończonej piosence Dynia oznajmia, że słyszała jak spada jakieś zaklęcie. Dzieci poszukują ukrytej w sali kartki zawiniętej w rulon. Wychowawczyni wybrana z dowolnej grupy wyczytuje zapisane na tej kartce zaklęcie i oddaje kartkę Dyni.
- „Walka na miny” - dzieci straszą się nawzajem - Po zakończonej zabawie powtarza się sytuacja z zaklęciem.
- „Taniec z balonem przy muzyce” - po zakończonym tańcu powtarza się sytuacja z zaklęciem.
- „Gabinet figur woskowych” — zabawa ruchowa z zatrzymaniem na określony sygnał — dzieci poruszają się przy muzyce po całej sali, kiedy muzyka milknie, zatrzymują się przyjmując dowolną pozę i stoją nieruchomo, jak woskowe figury. Po zakończonej zabawie powtarza się sytuacja z zaklęciem.
- „Który balon pęknie pierwszy” – dzieci z zawiązanymi oczami idą w kierunku balonów. Siadają na balon tak aby pękł. Po zakończonej zabawie powtarza się sytuacja z zaklęciem.
5. Stworzenie Księgi Zaklęć. Wspólne czarowanie - po wypowiedzeniu umówionego wcześniej z dziećmi zaklęcia- Czarownica odzyskuje swoją pelerynę.
6. W nagrodę za pomoc Czarownicy, ta proponuje dzieciom upieczenie ciasta – wykonanie ilustracji ruchowej do muzyki „Ciasto” wg Klanya.
7. „Dynia”- dzieci otrzymują wielką dynie z papieru (1 dynia na grupę). Zadaniem dzieci jest położenie jej w sali na honorowym miejscu.
8. Zdjęcia grupowe na tle zamku dla chętnych grup.
Zaklęcia:


„My jesteśmy straszne zmory.
Bardzo groźne z nas upiory.
Jeśli nie chcesz się nas bać.
Musisz nam cukierka dać.”

Pióra papugi
Żółte kamienie
Na stole niech
Pojawi się słodkości wiele.


Będziemy Was straszyć
Duchami i zmorami.
Bośmy łącznikami z tamtymi stworami.
Jeśli więc nie chcecie złych strachów w swoim domu,
Musicie nas przekupić, kilkoma cukierkami!

Nawiedzamy dzisiaj domy,
W upiornym nastroju,
Lepiej nas nie złościć
I dać łakocie w słoju!

Gospodyni domu
Dba o domowników,
Jeśli nie dasz słodyczy
To spotka Was psikus!

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.