X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 17577
Przesłano:

Góra Grosza - scenariusz akcji

Scenariusz do akcji „GÓRA GROSZA”

TEMAT: Zarabiaj grosze na „GÓRĘ GROSZA”

1.CEL GŁÓWNY: Kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie oraz umiejętności rozróżniania nominałów polskich monet i banknotów. Doskonalenie motoryki i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

2.CELE SZCZEGÓŁOWE: uczeń:
-nabywa umiejętności zgodnego współdziałania w pracy zespołowej
-potrafi rywalizować z kolegami w przyjaznej atmosferze -pracuje aktywnie uzyskując pieniążki na akcję „GÓRA GROSZA” -uczeń ma świadomość, że „zarabia” pieniążki na szlachetny cel
-wytrwale dąży do wytyczonego celu
-doskonali rozpoznawanie nominałów polskich pieniążków (konkurs nr 1) - doskonali koordynację wzrokowo-ruchową /chwyci – wrzuci/ (konkurs nr 2) -doskonali czynności manualno -precyzyjne /układanie wieży/ (konkurs nr 3) -doskonalenie manipulacji (konkurs nr 4) -doskonali rzucanie do celu (konkurs nr 5)

3.METODY PRACY: słowna, pokazu, czynnego działania, konkursów-zabaw,

4.FORMA PRACY: indywidualna, zespołowa

5.ŚRODKI DYDAKTYCZNE: polskie monety i banknoty (od 0,01 do 50zł.), woreczki z pieniążkami, kosz, zegarek, puszki, worki z grochem

6.PRZEBIEG ZAJĘĆ:
Powitanie dzieci. Przypomnienie celu spotkania. Uczestnictwo w konkursach-zabawach.
KONKURSY-zabawy
1. Konkurs-zabaw: Zgaduj zgadula... Czy to 1zł., czy 10zł., czy może 1 grosz lub inne?
Z zawiązanymi oczkami/lub nie dziecko dotyka/ogląda 1 zł, 10 zł., 1gr., i inne? Zarobi pieniążka na Górę Grosza jak prawidłowo rozpozna nominał po wielkości/znajomości nominału. Jak się pomyli może go uratować inny kolega biorąc udział w tym samym konkursie.
2. Konkurs-zabawa: Kto szybciej wrzuci!
Uczniowie dostaną bilon /”górę groszy”/ i w ciągu 2 min będą musieli wrzucić do puszek jak największą jego ilość. Tyle pieniążków przejdzie na rzecz akcji ile w określonym czasie uda się wrzucić do puszki.
3. Konkurs-zabawa: Układanie wieży?
Układanie wieży jedną ręką z 20 szt.1zł., tak aby się nie przewróciła co najmniej przez 5s. Pieniążki z nie przewróconej wieży przechodzą na rzecz akcji- przewrócone wieże ratuje nauczyciel układając jeszcze raz.
4. Konkurs-zabawa: Szukanie 5 zł., w woreczku z grochem. Chowamy na oczach dziecka jedną 5zł., do worka z grochem i dziecko szuka. Każda znaleziona moneta przechodzi na rzecz akcji.
5. Konkurs-zabawa: Rzut do celu.
Rzucanie woreczków z pieniążkami do wiaderka. Celny rzut - woreczek pieniążków przechodzi na akcję- nie trafiony rzut- woreczek będzie można ratować w ponownym rzucie.

7. ZAKOŃCZENIE
Podziękowanie uczniom i wręczenie słodyczy.
Pieniążki „zarabiane” przez uczestnictwo dzieci w zabawach-konkursach na akcję „Góra Grosza” pochodziły od sponsorów.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.