X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 17427
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Niespodzianki św. Mikołaja. Scenariusz zajęć dla 3-latków

Scenariusz sytuacji edukacyjnej przeprowadzonej w
Przedszkolu Miejskim Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Pabianicach w dniu 14.12.2012 r.


Temat : Niespodzianki św. Mikołaja

Cele ogólne :

- Motywowanie do zgodnego udziału w życiu grupy przedszkolnej
- Rozwijanie sprawności fizycznej
- Poznawanie zwyczajów i tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia

Cele szczegółowe (spodziewane efekty) :

Dzieci
• Układają obrazek z części
(niepełnosprawne z 2 części, pozostałe z 3 części)
• Kreślą po śladzie kontur choinki
• Respektują polecenia podczas zabaw ruchowych i uczestniczą w nich
• Stosują zwroty grzecznościowe : proszę i dziękuję

Metody dydaktyczne :

• Słowne – objaśnienie, pogadanka
• Oglądowe – pokaz
• Czynne – metoda zadaniowa

Formy dydaktyczne :

• Praca z całą grupą
• Praca indywidualna

Środki dydaktyczne :

• Piosenki, pudełka-prezenty w kolorach czerwony, zielony, niebieski , żółty, puzzle-choinka, obrazki, karty pracy do kreślenia po śladzie, emblematy do zabawy ruchowej (auto, piłka, samolot)


Przebieg zajęć :

1. Wspólne śpiewanie piosenki „Co przyniesie Mikołaj?” oraz pogadanka nt. roli tej postaci.

2. „Pociąg z prezentami” – zabawa orientacyjno-porządkowa. Dzieci „jadą pociągiem” przy muzyce, każde z nich ma emblemat na szyi przedstawiający zabawkę. Kiedy muzyka ucichnie z pociągu wysiadają wyznaczone zabawki i jeżdżą po sali jak autka, skaczą jak piłki, lecą jak samolot.

3. Wjazd prezentów od św. Mikołaja przy piosence „Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem” i kolejne ich rozpakowywanie połączone z rozpoznawaniem koloru opakowania paczki oraz z użyciem zwrotów grzecznościowych : proszę i dziękuję.

4. „Prawda – fałsz” – zabawa w określanie które z pokazanych na obrazkach przedmiotów można powiesić na choince.
|
5. „Choinkowe puzzle” – układanie obrazków z części (dzieci niepełnosprawne 2 części, pozostałe 3 części )

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.