X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 17058
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Z mamą i tatą - spotkanie integracyjne

Przedszkole Miejskie nr 51
w Sosnowcu
Prowadząca: Irena Budzyńska

„Z mamą i tatą”
scenariusz spotkania integracyjnego z rodzicami dzieci gr.I „Misie”

Cele:
- Integracja z domem rodzinnym dziecka, nawiązanie serdecznego stosunku dom-przedszkole,
- Zachęcanie rodziców do wspólnej zabawy,
- Rozwijanie aktywności dzieci i ich rodziców, rozwijanie wyobraźni.
Pomoce:
- Chusta animacyjna,
- Wizytówki dla rodziców (kolorowe liście)
- Piłka, drobne maskotki, kostka do gry z kolorami,
- Płyta z muzyka rozrywkową, CD z nagraniami piosenek dla dzieci,
- Pisaki, klej, szary papier, gazety, bibuła, ścinki materiałów, sizal, włóczka,
- Papierowe sylwety postaci,
- Sok, ciastka.


Przebieg spotkania:

1. Powitanie zebranych rodziców, przybliżenie celu spotkania.
2. Prezentacja jesiennych piosenek w wykonani dzieci: „Kolorowe liście” , „Małe czerwone jabłuszko”, „Wiewiórka”.
3. „Wizytówki”- rodzice wykonują wizytówki dla siebie ( na liściu wpisują swoje imię).
4. „Kipi mleko”- zabawa utrwalająca imiona. Wszyscy siedzą w kole w siadzie klęcznym. Prowadząca rozpoczyna mówiąc: „W domu Moniki kipi mleko” i równocześnie rzuca piłkę, wywołana osoba łapie ją i odrzuca wołając: „To nie u mnie kipi, to kipi u Basi” itp. Zabawa trwa dotąd, aż wszyscy wezmą w niej udział, staramy się rzucać piłkę szybko.
5. „Moje dziecko”- każdy rodzic otrzymuje sylwetę dziecka i wpisuje na niej pionowo imię swojego dziecka, a nastepnie do każdej litery imienia dopisuje cechę, która określa jego dziecko np.: Jarek- J-est, a-trakcyjny, r- obotny, e- lokwentny, k- kulturalny.
6. „Idziemy na spacerek”- zabawa przy muzyce wg B.Strauss
7. Prezentacja chusty animacyjnej, zaproszenie do zabawy:
- „Morze”- zapoznanie z chustą, wolne i szybkie falowanie nią, po chwili wrzucamy na chustę maskotkę, i dalej falujemy ( tak, aby zabawka nie spadła, możemy dodać jeszcze jedną zabawkę).
- „Bilard”- grupa wachluje chustą na której jest piłeczka, ma ona wpaść do znajdującego się pośrodku otworu.
- „Rybak i rybka”- uczestnicy stoją w kręgu trzymając chustę, wybieramy dwie osoby: rybaka i rybkę. Rybak wchodzi na chustę i stara się złowić rybkę, która jest pod spodem, grupa dla utrudnienia faluje chustą.
- „Sałatka owocowa”- uczestnicy trzymają chustę, podzieleni na grupy owoców: jabłka, gruszki, śliwki, , gdy chusta jest wysoko, prowadząca mówi: jabłka i gruszki- wtedy te osoby zamieniają się miejscami, kiedy mówi „sałatka owocowa”- zamieniają się miejscami wszyscy.
- „Pająk”- uczestnicy stają wokół chusty, jedna osoba rzuca kostką z kolorami dwukrotnie: pierwszy rzut- wskazuje kolor na którym staje, drugi- pole na którym kładzie ręce.
- „Słońce i deszcz”- na hasło: słońce falujemy chustą, deszcz- wbiegamy pod chustę.
- „Rekin”- wszyscy uczestnicy siadają w kole, trzymając chustę pod brodą. Jeden z rodziców zostaje „rekinem” wchodzi pod chustę i łapie wybrane dziecko za nogi wciągając je pod chustę, drugi rodzic zostaje ratownikiem i próbuje uratować wciągane dziecko.
- „Stań na kolorze”- uczestnicy poruszają się w rytm melodii wokół chusty, gdy muzyka milknie, stają na kolorze podanym przez prowadzącego.
- „Huśtawka”- dla dzieci, chętne dziecko wchodzi na chustę, a rodzice podnoszą je o góry i delikatnie huśtają.
- „Co powiem”- prowadząca mówi: pod chustę wchodzą ci co mają okulary, ci co przyjechali autem” itp.
- „Karuzela”- uczestnicy trzymają chustę i śpiewając: Hej, ho, hej ho do pracy by się szło... rytmicznie przekazują sobie chustę w prawa stronę. Zaczynamy powoli, a potem coraz szybciej. Może nastąpić zmiana kierunku.

8.Zaproszenie rodziców do wykonania portretu dziecka. Zadaniem rodzica jest obrysowanie postaci dziecka na papierze, a następnie ozdobienie tej postaci różnymi materiałami metodą collage.
9. Zaproszenie ma mały poczęstunek: sok i ciastka.
10.Wspólny taniec z dziećmi do piosenki: „Wiewiórka”
11. „Dzisiejsze spotkanie było”- dokończenie zdania przez uczestników spotkania. Zadaniem rodzica jest wypisanie swoich odczuć na kolorowym liściu i umieszczenie go na przygotowanym drzewie.
12. Podziękowanie za wspólną zabawę i przybycie.

Opracowała:
Irena Budzyńska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.