X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 16994
Przesłano:
Dział: Świetlica

"Wyspa Wielkanocna" - Dekorowanie wyspy świątecznymi elementami

Scenariusz zajęć
Temat: „Wyspa Wielkanocna” — Dekorowanie wyspy świątecznymi elementami.
Cele operacyjne:, (co może, wie, umie, potrafi.)
- porusza się w rytmie akompaniamentu,
- wykona pracę plastyczną, na określony temat
- — zaprezentuje i oceni swoją pracę,
- odszuka przedmioty w przestrzeni za pomocą wskazówek,
Metody: ekspresyjna, słowna, oglądowa, samodzielnego dochodzenia do wiedzy, praktyczna.
Forma pracy: zespołowa, grupowa, indywidualna.
Środki dydaktyczne:
- koła dla każdego dziecka. —jedno,
- list od mieszkańców wyspy z poleceniem,
- pocztówki wielkanocne,
- kolorowy papier do wykonania elementów świątecznych (samoprzylepny i zwykły),
- pojemniki do wykonania girland,
- sznurek do jajeczek,
- kaseta z muzyk
- nożyczki,
- klej,
- tamburyno,
- słodycze „skarb”,
- skrzynia,
- kartoniki w trzech kolorach,
- koperty z zadaniami.

Przebieg zajęć
N: działanie nauczyciela
Dz: działanie dzieci
1. . Zabawa pląs na powitanie „Płynie statek.”
Ni Dz. Siadają w kręgu.
Płynie statek z bananami, płynie w dal. Faj duli dajdaj, faj duli daj. A stary marynarz śpiewa tak: Faj duli dajdaj, faj duli daj.
Podaj, podaj mi, podaj mi proszę bananów kosz...(pląs powtarzamy kilkakrotnie uderzając w kolana własne i kolegi lub koleżanki.)
2. „Zabawa w tratwy”.
Dz. Statek zostaje zatopiony, a dzieci szukają swoich tratw (koła rozłożone na podłodze o jedno mniej).
N: Ustała rytm w jakim dzieci poruszają się po sali (przy pomocy tamburyna).
N i DZ. Nauczyciel przerywa grę, a dzieci szybko znajdują swoje tratwy. To dziecko które zostanie bez tratwy prowadzi dalej zabawę (zabiera 1 koło), dziecko to potem przedostaje się na wyspę (którą wcześniej przygotował nauczyciel). Tam czeka na pozostałych rozbitków (zabawę prowadzą pozostałe dzieci, aż do ostatniego).
3. „Tajemniczy list”
Dz. Odszukują list na podstawie wskazówek podanych przez nauczyciela.
Tajemniczy list od mieszkańców wyspy:
Prosimy o wykonanie dekoracji naszej wyspy „Wielkanocnej”, ponieważ zbliżają się Święta Wielkanocne.
Mieszkańcy wyspy.
Ps. Po wykonaniu dekoracji, możecie odszukać „skarb według załączonej mapy.
4. Trzy stanowiska pracy. Losowanie kolorowych kartoników. (koperty z za daniami) Siadanie przy wyznaczonym stole według wylosowanego kartonika. Zadania w grupach:
a) Przyklejanie różnych kształtów wyciętych z pocztówek wielkanocnych na kolorowe jajka.
- wycinanie kształtów,
- przyklejanie.
b) Wykonanie wielkanocnych zajączków z przygotowanych i wyciętych elementów.
- dopasowywanie kształtów,
- przyklejanie.
c) Wykonanie girland z pojemnikami po jajeczkach z niespodzianką.
- ozdabianie ich kolorowym papierem,
- nawlekanie na ozdobne nici, wiązanie supełków z dwóch stron jajeczka.
5. Dz. Porządkowanie stanowisk pracy. Omówienie prac.
Dekorowanie „wyspy” ozdobami.
6. Dz. Odszukanie skarbu przez dzieci według mapy wykonanej przez mieszkańców wyspy.
7. Powrót samolotem ratowniczym do domu. Zabawa w samolot przy muzyce.


Magdalena Brzozowska
nauczycielka świetlicy
w Szkole Podstawowej nr 25 w Olsztynie

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.