X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 16968
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Moja miejscowość. Scenariusz zajecia z zakresu mowy i myślenia dla dzieci 5-letnich

Scenariusz zajęcia z zakresu mowy i myślenia „ Moja miejscowość”dla dzieci 5-letnich

Cele: - zna nazwę swojej miejscowości:
- wie ,jak wyglądają budynki użyteczności publicznej( szkoła , ośrodek zdrowia, posterunek policji, poczta,
-rozwiąże zagadki
- przelicza liczebnikami głównymi 1-6
-zna nazwy liczebników głównych , zna ich kolejność.
-zna zasady zachowania się w miejscach publicznych ( wyjaśni określeni)
-dzieli wyrazy na sylaby
-dokładnie koloruje
- doskonali umiejętność wycinania nożyczkami
-doskonali słuch fonematyczny
-rozwija poczucie patriotyzmu
Metody- zagadka obrazkowa , słowna, taniec, objaśnienia ,polecenia, zadania stawiane do wykonania , pokaz ,rozmowa , piosenka

Formy- praca z cala grupa , praca w zespołach zabawa ruchowa

Przebieg:
1. Wprowadzenie tańcem przy piosence wybranej przez nauczyciela.
2. Rozwiązywanie zagadek- (drzewo, rzeka, most, dom ,ulica ,las.)Dzieci rozwiązują zagadki słowne i wskazują odpowiednie obrazki.
- z czym się wam obrazki kojarzą, co przypominają?
- dzieci : nasza miejscowość
- jak nazywa się nasza miejscowość? podzielcie jej nazwę na sylaby
- co jeszcze znajduje się w naszej miejscowości?
Wypowiedzi dzieci.
3. Przeliczanie liczebnikami głównymi 1-6
Na tablicy ułożone SA obrazki ( prawa strona do tablicy) przedstawiające budynki użyteczności publicznej , na której narysowane SA kropki od 1 do 6.
dzieci odkrywają obrazki w odpowiedniej kolejności
- co to jest, co ten obrazek przedstawia?
- kto tam się uczy?
- czy w którejś z nich pracują wasi rodzice?
-podziel nazwę na sylaby
-która ilustracja będzie następna. policz kropki, wyklaszcz liczbę kropek
4. Zabawa ruchowa „ Odgłosy”
Dzieci biegają w rytm muzyki , na przerwę rozpoznają odgłosy z otoczenia.
5. Praca w zespołach. z podziałem na trudność.
I. Dzieci kolorują obrazki
II. Dzieci wycinają obrazki i naklejają.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.