X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 16960
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zabawy matematyczno-dydaktycznej "W spiżarni" dla dzieci 5-letnich

Scenariusz zabawy matematyczno-dydaktycznej „ W spiżarni”
dla dzieci 5-letnich


Cel główny -podział zbiorów na podzbiory , określanie położenia p
przedmiotów
Cele operacyjne
Dziecko
- zna treść piosenki „Niesie wrzesień”
- wie co to jest spiżarnia
- używa określeń :wysoko wyżej, najwyżej, nisko ,niżej,
najniżej w toku manipulowania sylwetami
- przelicza zbiory w zakresie 6-u
- zwróci uwagę na konieczność gromadzenia i spożywania zimą
warzyw i owoców.

Metody: zadania stawiane do wykonania ,ćwiczenia utrwalające ,piosenka do słuchania ,rozmowa, objaśnienia, pokaz

Formy: zajęcia z cala grupą ,indywidualna praca dzieci.

Przebieg
1.Sluchanie piosenki „Niesie wrzesień”
-co w koszach niesie wrzesień?
-co jest z ogrodu ,co z pola?
-gdzie można przechować warzywa i owoce?
-co to jest spiżarnia?
- po co ludzie gromadzą zapasy?
2.Na tablicy umieszczone są sylwety owoców i warzyw ,o których mowa w piosence, nazywanie ich. Podział „darów jesieni ”na owoce i warzywa.
3.Umieszcaenie owoców i warzyw na polkach w spiżarni ,stopniowanie przymiotników .Na tablicy umieszczone są dwa paski papieru „polki” ,wyżej i niżej „okna” .Wszystkie dzieci otrzymują sylwety owoców i warzyw (po dwa lub jedno).Będziemy teraz układać dary jesieni na polkach .Marchew położymy nisko Czy zmieszczą się wszystkie warzywa na jednej polce? Dołożymy polkę i na niej położymy pietruszkę. A gdzie damy buraki ?Trzeba dołożyć jeszcze jedna półkę .Umieścimy ja najniżej. Powiemy teraz, gdzie leżą warzywa: marchew nisko ,pietruszka –niżej, burak i-najniżej .Teraz ułożymy owoce.
Jabłka kładziemy wysoko na półce .Nie zmieszczą się wszystkie owoce więc musimy dołoży półki .Gruszki ułożymy wyżej, śliwki najwyżej .Dzieci określają położenie owoców i warzyw.
4.Zabawa ruchowa „Ile sylab” .Swobodny bieg po sali .Na sygnał dzieci zatrzymują się ,wyklaskują ile sylab ma nazwa owoca lub warzywa pokazanego przez nauczyciela.
5.Praca indywidualna -dopełnianie do sześciu. Dzieci otrzymują kartki, na których są narysowane trzy półki ,mają narysować po tyle owoców lub warzyw ,aby na każdej półce było po sześć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.