X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 1652
Przesłano:
Dział: Języki obce

"Direction Paris! - paryski przewodnik" - lekcja otwarta języka francuskiego w klasie II z wykorzystaniem Internetu

Szkoła ponadgimnazjalna
--------------------------------------

Data: 16.05.2008

Cele:

1. kulturowe i edukacyjne
- założenie bezpłatnego konta osobistego w jęz. francuskim i rezerwacja pokoju w hotelu w Paryżu
- zdobywanie umiejętności poszukiwania informacji francuskojęzycznych
- kształcenie umiejętności korzystania z wyszukiwarek francuskich i stron internetowych
- wypełnianie kwestionariuszy w języku francuskim

2. językowe
- powtórzenie i wzbogacenie słownictwa dotyczącego komputera i internetu
- poszerzenie słownictwa związanego z podróżowaniem
Materiały dydaktyczne: sala komputerowa, komputery, łącze internetowe, zeszyty przedmiotowe, kserokopie


Przebieg lekcji

1. Przywitanie i nawiązanie kontaktu z uczniami. Uczniowie zapisują tematy lekcji w zeszytach przedmiotowych.

2. Wprowadzenie do lekcji oraz zapoznanie z celami lekcji.
a) Przypomnienie słownictwa dotyczącego komputera i internetu.
Un ecran, un clavier, un moniteur, un disque dur, une souris, un logiciel, une disquette, un courseur, un fichier, un courrier electronique, un message, un mel =un mail (e-mail), un serveur, une boite aux letters, un site, une imprimante, un reseau, surfer, se connecter, cliquer
b) Założenie konta osobistego - Uczniowie wpisują adres francuskiej wyszukiwarki internetowej: http://www.yahoo.fr. Istnieje również możliwość użycia innych wyszukiwarek np.: www.msn.fr lub www.google.fr . Uczniowie klikają na: CREEZ UN MAIL GRATUIT, następnie JE M’INSCRITS, potem wypełniają ankietę, i klikają: J’ACCEPTE ET CREE MON COMPTE. Uczniowie mogą wymienić się adresami e-mail.

3. Prezentacja strony www.paris.fr. Uczniowie mają możliwośc obejrzenia krótkich filmów i wysłuchania akualności i ciekawostek na temat Paryża. Zadaniem uczniów jest odnalezienie na stronie informacji na temat dwóch zabytków Paryża : Louvre i Tour Eiffel. Uczniowie pracują w dwóch grupach. Grupa I wyszukuje informacji dotyczących cen biletów i godzin otwarcia Muzeum Louvre Grupa II szuka informacji dotyczących Wieży Eiffel’a.

Gr.1 Culture/Patrimoine et monuments/Principaux monuments parisiens/Tour Eiffel – www.tour-eiffel.fr
Horaires- de 9h30 a 23h45/en ete de 9h a 0h45 ascenseur
Tarifs-

Du 15 mars 2008 au 3 avril 2009
Ascenseur Plein tarif Tarif réduit
(Adultes/enfants12 ans et +) (enfants 3 à 11 ans)
Sommet 12,00 € 6,70 €
2ème étage 7,80 € 4,30 €
1er étage 4,80 € 2,50 €
Escalier + de 25 ans - de 25 ans
1er & 2ème étages 4,00 € 3,10 €

Gr. 2 Culture/Musees/Autres musees de Paris/Louvre – www.louvre.fr
Ouvertures – tous les jours de 9h a 18 h sauf les mardis
Tarifs – 9 euros le jour/ 6 euros la nuit- mercredi et vendredi

4. Rezerwacja pokoju w hotelu w Paryżu. Otworzenie strony internetowej www.venere.fr/ . Uczniowie wyszukują „Hotel de Paris” i klikają na ”RESERVER”. Wpisują datę noclegu w Paryżu w pokoju 2-osobowym.Następnie wypełniają „fiche de reservation” .

5. Podsumowanie - francuskie strony internetowe mogą być wykorzystane:
- jako przewodnik turystyczny
- wyszukiwania aktualności z Francji
- do nauki języka francuskiego

6. Praca domowa
Uczniowie mają wykonać ćwiczenie z zeszytu ćwiczeń na temat użyteczności komputera i Internetu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.