X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 16480
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Witaj wiosno! Konspekt spotkania dzieci z rodzicami

KONSPEKT SPOTKANIA DZIECI Z RODZICAMI
W GRUPIE DZIECI 4-LETNICH – Marzec 2012r

Temat zajęcia: „Witaj wiosno”

Cele ogólne:
- rozpoznawanie cech charakterystycznych dla wiosny
- dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie
- rozpoznawanie i nazywanie kwiatów wiosennych
- kształtowanie umiejętności zgodnego współdziałania w grupie
- wdrażanie do aktywnego udziału w zajęciach
- rozwijanie inwencji twórczej: słownej, muzycznej i ruchowej
- rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego

Metody:
słowne, oglądowe, zadaniowa, zabawowo- naśladowcza toku zabawy dziecka z rodzicem ,

Formy:
z całą grupą, zespołowa, indywidualna

Czas trwania: 30 min

Pomoce dydaktyczne:
Ilustracje wiosenne, kwiaty cięte w doniczkach, płyta, kaseta, emblematy z kwiatami wiosennymi, szarfy w czterech kolorach, puzzle na dużych kartonach, chusta animacyjna, papier kolorowy, nożyczki, klej, nakrętki od butelek, rolki papieru, plastelina, szablony tulipanów, ołówki, krepina, patyczki

Miejsce:
Sala przedszkolna

Przebieg:

1.Powitanie.
Witam, witam, was
Z nami bądź, w kole siądź
Zaczynamy już czas
2.Odczytanie dzieciom listu od Pani wiosny

Dzień dobry dzieci!
Witam was ciepłym promykiem słonka, radosnym śpiewem ptaków. Czy wiecie jakie ptaki już zaprosiłam na łąki i pola? Co rechoce w stawie- żabka mała co się mamy nie słuchała ? Witam na łące kwiatki pachnące – pierwiosnki, krokusy, przebiśniegi.
Zapraszam was na zieloną trawkę szukajcie mnie, a znajdziecie. Może siedzę sobie na gałązkach wierzbowych a może w ptasim gnieździe, lubię też tańczyć z wiosennym wietrzykiem- jak mam na imię, pomoże wam w tym zagadka.
Jestem tu i tam
Ciepły promyk daję wam
Lubi mnie ptak i sosna
Bo mam na imię..

3.Wiosna tuż, tuż” –rozmowa kierowana przez nauczyciela

a. Jakie są pierwsze oznaki wiosny (słońce, kwiaty, ptaki)
b. Czy widzieliście lub słyszeliście już wiosnę-gdzie?( w ogrodzie, sali)
c. Czy wiosna jest już u nas w sali? - poszukajcie
d. A co by się stało gdyby wiosna do nas nie przyszła?

4.„Wiosna”- osłuchanie się z muzyką Vivaldiego cztery pory roku „Wiosna”(dyrygowanie rękoma)

a. Jaka jest muzyka którą słuchaliśmy :wesoła, smutna
b. Jak myślicie kogo wiosna obudziła promykami słońca ?-pszczółki

4.”Pszczółki”-powitanie wiosny piosenką- zabawa ruchowa przy muzyce z animacją ruchową.

5.„Wiosenne kwiaty”- podział dzieci na 4zespoły-poprzez wybór szarf w kolorach zielonym, czerwonym, niebieskim, żółtym. Układanie puzzli wiosennych kwiatów z dużych arkuszy papieru. Rozpoznawanie i nazywanie kwiatów np. czerwony tulipan. W nagrodę dzieci same wybierają sobie emblematy takich samych kwiatków jak jakie układały i przyklejają do ubrania z pomocą rodziców.

6.Zabawa z chustą animacyjną- wszyscy trzymają chustę. Dzieci podzielone emblematami przedstawiającymi kwiaty reagują na słowa wiersza nauczycielki. Witaj wiosno, witaj wiosno, jakie kwiatki teraz rosną np. czerwone tulipany, wówczas te dzieci chowają się pod chustą, później również z rodzicami

7.„Bukiet tulipanów”- praca plastyczna przestrzenna

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.