X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 16436
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Podróż za ocean - Indianie

Temat kompleksowy: Podróż za ocean- Indianie.
Temat dnia: W indywidualnej wiosce.

Cele ogólne:
-Budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym, przyrodniczym.
-Wspieranie aktywności i ciekawości dzieci, rozwijanie ich umiejętności.
Cele szczegółowe:
-Umiejętność określania kierunku na kartce, w przestrzeni , wykorzystanie określeń na lewo, na prawo.
-Wzbogacenie słownictwa dzieci o nowe wyrazy ; tipi, totem, pióropusz, mokasyny.
-Poznanie zwyczajów Indian.
Formy pracy: z całą grupą, w grupach.
Metody pracy: słowna, oglądowa, oparta na działaniu.

Przebieg zajęcia:

1. Wprowadzenie dzieci w tematykę zajęć-- instrumentalizacja indiańskiej melodii z wykorzystaniem bębenków.
2. Ustalenie nazwy plemienia, wybór wodza i jego imienia.
3. Podział dzieci na 5 grup- każde dziecko losuje karteczkę z obrazkiem: tipi, totem, pióropusz, naszyjnik, mokasyny- jednakowe obrazki decydują o przynależności do odpowiedniej grupy.
4. Każda grupa układa z rozsypanki literowej wyraz- nazwę obrazka danej grupy i odczytuje liczbę na gotowym napisie.
5. Dzieci otrzymują mapę terenów zamieszkiwanych przez Indian. Każda grupa musi umiejscowić swój obrazek i podpis w odpowiednim miejscu, słuchają poleceń nauczyciela typu: grupa tipi: umieść tipi na mapie w prawym górnym rogu, grupa pióropusza- umieść pióropusz na lewo od tipi, grupa totemu- umieść totem poniżej tipi itp.
6. „Taniec Słońca”- zabawa ruchowa do muzyki indiańskiej.
7. Praca indywidualna- każde dziecko otrzymuje kartkę w kształcie kwadratu, polecenie dotyczy stworzenia indiańskiej wioski, osady wg opisu np. – tipi ↑ → (góra, prawa strona) ↓ → (dół prawa strona), (środek).
8. Omówienie prac- wyjaśnienie błędów jeżeli takie się pojawią.
9. Zabawa w ułożenie z kolorowych kartek dużego indiańskiego naszyjnika. Każde dziecko ma kartkę, nauczyciel daje wskazówki: połóż u góry po lewej stronie, połóż 4 od lewej, piąte od prawej itd.
10. Zakończenie zabawą „Indiański wódz Sokole Oko”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.