X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 16421
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Konspekt z obserwacji diagnozującej: Stosowanie różnorodnych form aktywności ruchowej - efekty

Konspekt zajęć

Grupa: 5,6-latki
Prowadząca: mgr L.Zniszczoł
Miejsce: Przedszkole nr 18 w Rybniku
Data:23.01.2012r.

Zagadnienie hospitacyjne: Stosowanie różnorodnych form aktywności ruchowej-efekty.

Obszar z podstawy programowej: Wychowanie zdrowotne i kształtowanie sprawności fizycznej dzieci ( 5.3 , 5.4)

Obszar z programu: Aktywność ruchowa i zdrowotna (5)

Kompetencje kluczowe: uczenie się, działanie, doskonalenie, współpraca


Temat: „ Nasza sprawność ruchowa w zimowe dni”

Cel ogólny:
- Kształtowanie współzawodnictwa

Cele operacyjne:
- Rzuca do celu
- Sprawnie porusza się z łyżką w ręku
- Przenosi piłkę umieszczoną między nogami
- Współdziała z partnerem i z grupą
- Podnosi woreczek stopą
- Sprawnie biega ze sztafetą
- Omija się zręcznie, unika zderzeń
- Przeciąga się w pozycji siedzącej
- Sprawnie przewleka szarfę wzdłuż swego ciała

Metody:
Elementy Ruchu Rozwijającego W.Sherborne, met. Współzawodnictwa,
met.naśladowcza

Formy:
- Grupowa
- Indywidualna
- W parach

Pomoce: szarfy, piłeczki, woreczki, łyżki, sztafeta, słupki, tamburyno , płyta CD, magnetofon

Literatura:
A.Grzęska:”Zajęcia ruchowe w przedszkolu” WSiP , W-wa 1990r.
M.Bondarowicz:” Zabawy i gry na cztery pory roku” Bellona, W-wa 1995r.
J.Bielski:” Metodyka wychowania fizycznego i zdrowotnego” Impuls K-ków 2005r.

Przebieg zajęcia:

I CZĘŚĆ WSTĘPNA
1. Uświadomienie celu zajęć
2. Powitanie piosenką” Chodźcie wszyscy tu dokoła”

II ROZWINIĘCIE
Zaproszenie do KRAINY ZADAŃ:
1. Bieg ze sztafetą
Dzieci podzielone na dwie grupy .Zadaniem dzieci jest bieg ze sztafetą
2.Slalom z łyżka i żołędziem
Dzieci podzielone na dwie grupy. W prawej ręce trzymają łyżkę z żołędziem-wykonują slalom.
3.Ćwiczenie z woreczkiem
Dzieci podnoszą woreczek stopą a następnie przenoszą go na drugą stronę ciała.
4.Rzut do celu
Dzieci rzucają małymi piłeczkami do obręczy.
5.Ćwiczenie z szarfą.
Każde dziecko otrzymuje szrfę i organizuje sobie dużo miejsca wokół siebie.Na sygnał dźwiękowy dziecko wskakuje do środka szarfy , a następnie pospiesznie przewleka szarfę od dołu ku górze.
6.Ćwiczenie z piłką
Zadaniem dzieci jest przeniesieni piłki umieszczonej między nogami do obręczy.
7.Ćwiczenie w parach-„Huśtawka”
Dzieci przeciągają się w pozycji siedzącej
8.Zabawa :”Zaprzęgi”
Dzieci dobierają się parami i tworzą zaprzęg. Zaprzęgi poruszają się w dowolnych kierunkach omijając się zręcznie i unikając zderzeń.

III ZAKOŃCZENIE
1.Pozycja leżąca-relaks z zamkniętymi oczami- słuchanie muzyki relaksacyjnej wg.Schultza.
2.Ewaluacja- Dzieci, które były zadowolone z zajęć- przypinają na tablicy buśkę uśmiechniętą. Dzieci, którym zajęcie się nie podobało – przypinają buśkę smutną.
3.Wręczenie medali.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.