X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 16245
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Moja Ojczyzna - Polska - zabawy i łamigłówki umysłowe rozwijające świadomość narodową. Scenariusz zajęcia otwartego

SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO DLA RODZICÓW

Grupa wiekowa: 6-latki

Prowadzący: Małgorzata Chaberska, Magdalena Pietrzak

Temat: „Moja Ojczyzna- Polska”- zabawy i łamigłówki umysłowe rozwijające świadomość narodową.

Cele operacyjne: (dziecko potrafi )
• przywitać się przy piosence
• współdziałać podczas zabaw
• reagować na sygnały nauczyciela
• wyrażać ruchem muzykę
• wypowiadać się zdaniami
• rozwiązywać zagadkę słuchową
• słucha wiersza
• eksploruje pojęcia ojczyzna
• dokonuje analizy i syntezy wyrazów
• wykonuje pracę plastyczną w zespole
• liczy na konkretach w zakresie 10

Metody:
- słowna (rozmowa, polecenia)
- czynna (stawiane zadania do wykonania)
- Pedagogiki Zabawy
- Percepcyjna ( praca na materiale graficznym)

Formy pracy:
• praca z całą grupą
• praca w zespołach

Środki dydaktyczne: sylweta Pyzy, instrumenty perkusyjne, wyrazy do globalnego czytania :Polska, Tatry, Bałtyk, Mazury ,Warszawa, Wisła, mapa Polski, flaga Polski, kredki pastelowe ilustracje i rekwizyty charakterystyczne dla Polski, koszulki w dwóch kolorach: czerwonym i białym dla każdego dziecka, obrazki „niezapominajki” do analizy i syntezy słuchowej, guziki w dwóch kolorach do liczenia.

Przebieg zajęcia:

• Powitanie gości –pląsem integracyjnym
Ref: Czy chudzi czy grubi,
Czy mali czy duzi,
Wszyscy lubią bawić się, się ,się,
Więc kto jest tu razem z nami
Niech dobierze się parami
I niechaj weseli się.
1. Nosek do noska x2 mrugają oczka raz, dwa, trzy.
2. A teraz buźka x2 słuchają uszka raz, dwa, trzy.
3. Ręka do ręki x2 i ukłon piękny raz, dwa, trzy.
4. Noga do nogi x2 wystają rogi raz, dwa, trzy.
Autor: Ula Pakuła
• „Wyrazy o Polsce”- składanie i czytanie rozsypani sylabowej.
• Krótka rozmowa na temat symboli Polski( waluty, flagi, godło)
• Wysłuchanie fragmentu hymnu Polski : „Mazurek Dąbrowskiego”.
• „Flaga”- zabawa ruchowa przy muzyce( dzieci poruszają się przy muzyce po dywanie , a na przerwę dobierają się w koła z takimi samymi kolorami, tworzenie par w kolorze biało- czerwonym) .
• „Polska”- słuchanie wiersz Cz. Janczarskiego połączona z globalnym czytaniem wyrazów wysłuchanych w wierszu i opisujących Polskę (pole, przedszkole, autobus
• Wypowiedzi dzieci na temat wysłuchanego wiersza.
• „A ram zam zam”- zabawa muzyczno-ruchowa.
• „Matematyczne łamigłówki”- rozwiązywanie zadań tekstowych o Polsce z wykorzystaniem guzików w dwóch kolorach ( białym i czerwonym).
• „ Co to jest Polska”- burza mózgów połączona z analizą i synteza słuchową wyrazów.
• Mapa Polski- wykonanie pracy plastycznej w grupach wykorzystaniem kredek pastelowych.
• „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” zabawa ruchowa przy muzyce.
• Podziękowanie za udział w zajęciu i przypomnienie przez dzieci swojego adresu zamieszkania.

Opracowały: M. Chaberska
M. Pietrzak

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.