X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 16138
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Łąka i jej mieszakńcy - scenariusz zajęcia

Scenariusz zajęcia dla dzieci 5-6-letnich na temat
„Łąka i jej mieszkańcy”

Cele ogólne:
- stwarzanie sytuacji sprzyjających aktywizowaniu myślenia i doskonaleniu sprawności umysłowych
- doskonalenie analizy i syntezy podczas składania obrazka z części
- rozwijanie spostrzegawczości wzrokowej
Cele operacyjne:
- swobodnie wypowiada się na temat obrazka
- dostrzega szczegóły charakterystyczne dla łąki
- zna zwierzęta mieszkające na łące
- potrafi przeliczać liczebnikami głównymi
- umie ułożyć obrazek z części
- swobodnie porusza się przy muzyce

Pomoce:
Ilustracja łąki, narysowane biedronki dla wszystkich dzieci, koperty z pociętymi obrazkami dla każdego dziecka, materiał plastyczny (wełna, zakrętki, mozaika geometryczna, patyczki), zagadki o mieszkańcach łąki, nagrania z magnetofonu

Przebieg:

1.Na tablicy zawieszona jest duża ilustracja, zasłonięta kolorowymi kartkami. Dzieci określają ilość i kolor kartek. Po odsłonięciu pierwszej kartki dzieci starają się odgadnąć, co jest narysowane na ilustracji. Jeśli odsłonięty fragment nic nie sugeruje, to odsłaniamy następny fragment. Dzieci próbują tak długo aż odgadną, co przedstawia ilustracja.
2.Rozmowa na temat łąki i jej mieszkańców. Przy wymawianiu nazw zwierząt, owadów dzieci określają pierwszą głoskę na jaką rozpoczynają się ich nazwy.
3.Co powinniśmy zrobić, żeby łąka była taka piękna? Dzieci swobodnie wypowiadają się na temat ochrony łąk, np. nie zaśmiecać, nie niszczyć kwiatów, nie zabijać drobnych zwierząt.
4.Każde dziecko dostaje narysowaną biedronkę. Dzieci przeliczają ilość kropek i próbują ( z pomocą nauczycielki) dopasować do cyfry, która jest ustawiona w widocznym miejscu.
5.Każda cyfra to osobne zadanie. Dzieci zebrane wokół cyfry (ilość kropek na biedronce) układają z podanego materiału plastycznego mieszkańców łąki. Nazwę mieszkańca łąki odgadują po usłyszeniu zagadki. Układaniu towarzyszy muzyka.
6.Po ułożeniu nauczycielka zachęca do „tańca łąkowego” tworzonego przez dzieci.
7.”Kto mieszka na łące?” – dzieci przy stolikach układają obrazek z części, naklejają na kartkę i kolorują.

Opracowała
Mariola Zdanowicz
Przedszkole nr 22, Koszalin

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.