X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 16111
Przesłano:
Dział: Świetlica

Tradycje bożonarodzeniowe. Scenariusz zajęć świetlicowych

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH

TEMAT DNIA: Tradycje bożonarodzeniowe
DATA: 20.12.2011
CZAS TRWANIA: 45 minut
GRUPA WIEKOWA: I – III klasa

CELE OGÓLNE:

• poszanowanie oraz kultywowanie zwyczajów i tradycji związanych
ze świętami Bożego Narodzenia.
• poznanie potraw wigilijnych,
• składanie życzeń świątecznych,
• wypowiedzi na temat zwyczajów świątecznych;
• czytanie ze zrozumieniem wiersza;
• dbanie o estetyczny wygląd pracy, świadomie rozwijając swoje umiejętności plastyczne
• śpiewanie piosenek i kolęd;
• doskonalenie układania wyrazów o tematyce świątecznej

METODY:
• słowna
• ekspresja twórcza
• pogadanka
FORMY:
• grupowa
• indywidualna
ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
• masa solna, mak, cerata
• komplet literek magnesowych
• płyta z kolędami, piosenkami o tematyce zimowej, magnetofon
• pokrywka od pudełka na buty
• ciasto


PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Zabawa na powitanie „Radosna bombka”.
Nauczyciel pokazuje dzieciom bombkę: Ta bombka, to bombka radości (to mówiąc ryzuje na niej oczy i duży uśmiech, nos, włosy i uszy). Ta bombka przynosi szczęście. Zaczniemy od .....(imię). Powiedz swoje imię, i dokończ zdanie „gdy słyszę słowo święta, to myślę o....” i podaj swojemu sąsiadowi.

2. Wspólne układanie wyrazów związanych ze świętami z literek magnesowych, przyczepienie ich do tablicy.

3. Wspólne odczytanie wiersza „Wigilia” J. Hockuba. rozmowa na temat potraw i ciast wigilijnych. Rozpoznawanie nazw ciast po pierwszej sylabie.

4. Zabawa ruchowa KULIG – dzieci siadają na krzesłach w ciasnym kręgu i mają zdjęte buty. Wychowawca kładzie jednemu z dzieci na stopy przykrycie od pudełka na buty – „sanie”. Aby ruszyła muszą powędrować teraz na stopy sąsiada.

5. Zajęcia plastyczne - zabawy z masa solną. Próba zrobienia własnego makowca i ciasteczek

6. Zakończenie zajęć, poczęstunek ciastem

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.