X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 16014
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawy z literkami. Zapoznanie ze znakiem graficznym głoski i – literą i, I. Scenariusz z edukacji językowej

SCENARIUSZ ZAJĘCIA Z ZAKRESU EDUKACJI PRZYGOTOWUJĄCEJ DZIECKO DO PODJĘCIA NAUKI W SZKOLE
GRUPA WIEKOWA 5-6- latki
Opracowała i przeprowadziła Danuta Witczak


TEMAT: „Zabawy z literkami”. Zapoznanie ze znakiem graficznym głoski i – literą i, I.

CELE OPERACYJNE – DZIECKO:
- potrafi obserwować, słuchać i wyciągać wnioski
- kojarzyć literę z nazwą przedmiotu przedstawionego na rysunku
- wymieniać głoski w wyrazach
- podejmuje próby czytania podpisów pod obrazkiem
- układa znak litery „i”, „ I” z kolorowych guzików, wełny, sznurka, plasteliny
- pisze po śladzie
- ozdabia znak litery „i”, „ I” wg podanego wzoru
- rozpoznaje znak litery „i”, „ I” w wyrazach
METODY: obserwacja, rozmowa, pokaz , zadań stawianych dziecku
FORMY: praca z całą grupą, praca w zespołach, praca indywidualna
ŚRODKI DYDAKTYCZNE :

PRZEBIEG ZAJĘCIA
1.Wysłuchanie wiersza J. Brzechwa „Tańcowała igła z nitką”
- rozmowa na temat treści wiersza
2. „Ukryta literka” – wymienianie głosek w wyrazie „Igła”, liczenie tych głosek,
pokaz znaków litery „i”, „ I”, porównywanie, układanie z kolorowych guzików, wełny, sznurka, plasteliny.
3.Wyrazy z „ i”- wyszukiwanie wyrazów, w których ukryły się głoski i, I.
4. „Tańcowała igła z nitką” - zabawa ruchowa. Jedno dziecko jest igłą drugie nitką. Dzieci zachowują się tak jak igła i nitka w wierszu(wiersz czyta nauczycielka).
5. „Wizytówki”- dzieci szukają w swoich imionach liter i, I. Kto ma literę „ I” jest królem,
kto „i” księciem( dostaje naklejkę koronę).
6.Puzzle –układanie wyrazu z liter poznanych wcześniej, a ukrytych w kopertach.
7.Próby odczytania tych wyrazów(wykorzystanie ilustracji do podpowiedzi).
8.Praca indywidualna z wykorzystaniem kart pracy- ozdabianie znaków graficznych
litery „i”, „ I”.
9. „Wesołe literki”- utrwalenie. Naucz. mówi, że ta literka którą zaraz pokaże jest np. smutna, wesołą - dzieci nazywają literkę i jednocześnie pokazują smutną minę

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.