X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 1601
Przesłano:
Dział: Świetlica

Scenariusz zajęć świetlicowych: Zaczarowany świat bajek W. Disney 'a

CEL:
- integracja grupy świetlicowej przez zabawę
- rozwijanie uwagi, refleksu i spostrzegawczości
- przybliżenie świata bajek Disneya

CELE OPERACYJNE:
- uczeń wie kim był W. Disney
- uczeń potrafi wymienić kilka tytułów bajek W. Disneya
- uczeń potrafi wymienić bohaterów bajek
- uczeń potrafi skojarzyć rekwizyty- przedmioty z bohaterami bajek

METODY: zabawy integracyjne, praca indywidualna, konkurs, quiz tematyczny, dyskusja

MATERIAŁY: bajkowe rekwizyty, książki, puzzle, przybory do pisania, karta pracy


PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. Przywitanie, zabawa ZAJĄCZKI

Uczniowie są zajączkami, które naśladują ruchy, jakie wykonuje sąsiad z lewej lub prawej strony.

2. Wprowadzenie do tematu zajęć, próba udzielenia odpowiedzi na pytania: co to jest bajka?, kto to jest Walt Disney?, dlaczego dzieci lubią bajki?

3 Czytanie fragmentów bajek Disneya.

4. Krzyżówka.

5 .Zabawa w rekwizyty.

Zabawa polega na tym, że w koszu ukryte są przedmioty - rekwizyty charakteryzujące bohaterów bajek Disney'a np.: pantofelek, dzwoneczek, maskotka lew, miód itp. Nauczyciel lub wyznaczone dziecko wyciąga z kosza rekwizyt a reszta grupy próbuje odgadnąć, z jakiej to bajki.

6. Zgaduj- zgadula, czyli co wiem o bohaterach bajek Disneya? ( quiz tematyczny)

Uczniowie pisemnie udzielają odpowiedzi na przygotowanych kartach pracy. Odpowiadają na pytania np.:

a. Ile było wszystkich Dalmatyńczyków?

b. Co było wielkim przysmakiem Kubusia Puchatka?

c. Napisz imię tygrysa - ludojada

d. Jakie imiona nosiły Krasnoludki

e. Czym zła wiedźma otruła Królewnę Śnieżkę?

7. Zabawa SAŁATKA OWOCOWA.

Zabawa ruchowa. Każdemu uczniowi zostaje przypisany jakiś owoc np.: jabłko, banan, gruszka, śliwka, ananas itp. Dzieci siedzą w kręgu, nauczyciel wywołuje kolejne owoce, które wstają i muszą przebiec wokół okręgu i usiąść na swoje miejsce. Na hasło sałatka owocowa wszystkie owoce powstają z miejsca i biegają.

8 Konkurs z nagrodami- układanie mini puzzli.

Uczniowie otrzymują do ułożenia jednakowe puzzle, kto ułoży pierwszy, ten wygrywa i otrzymuje nagrodę.

9 Zakończenie- rundka.

Uczniowie wypowiadają się na temat zajęć przez dokończenie zdań np.:

a.. zajęcia podobały mi się bo..........

b.. zajęcia były ciekawe...............

c.. nie podobało mi się.................

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.