X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15929
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Scenariusz zajęcia muzycznego "Jesienna orkiestra"

Scenariusz zajęcia muzycznego „Jesienna orkiestra”.
Prowadząca: Ewa Łapcik
Grupa: 3-4 latki
Temat: „Jesienna orkiestra”- słuchanie piosenki. Zabawy rytmiczno- ruchowe”Zwierzątka”, zagadki słuchowe, improwizacje ruchowo –muzyczne.

Cele: -uczestniczenie w zabawach rytmicznych, ruchowych;
-słuchanie piosenek w wykonaniu nauczyciela:
-rozpoznawanie dźwięków z otoczenia;
-maszerowanie w rytmie muzyki.
Środki dydaktyczne: plansza „Leśna polana”, sylwety zwierząt ( niedźwiedź, wiewiórka,
jeż, ślimak ,zając), sylweta Pani Jesieni, papierowe liście, sylwety
instrumentów (trąba, flet, bęben ),instrumenty perkusyjne ,parawan,
papier
Literatura: „Kalendarz muzyczny w przedszkolu” U. Smoczyńska –Nachtman

PRZEBIEG:

1.Piosenka „Jesienna orkiestra”- słuchanie śpiewu nauczyciela.
I. Na polanie ,w lesie, już pożółkła trawa,
zaraz się rozpocznie jesienna zabawa.
Zając dmucha w trąbę, miś na flecie gra,
mały jeżyk podśpiewuje: bum tra- ra –ra –ra./ bis
II. Wiewióreczka ruda wielki bęben trzyma,
pod gałęzią sosny głową kiwa ślimak.
Poszła jesień w taniec, wiatr na liściach gra,
mały jeżyk podśpiewuje : bum –tra –ra- Ra –ra./ bis
2.Omówienie treści piosenki
- Jakie zwierzęta były na leśnej polanie?
-Na jakich instrumentach grały zwierzęta?
-Co robiła Pani Jesień?
-Na czym gra wiatr?
- Co robi jeżyk?
3.Ponowny śpiew nauczyciela ilustrowany sylwetami.
4.Zabawa ruchowa- naśladowanie ruchem zwierząt występujących w piosence przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych z podziałem na 3 grupy:
- „Misie”- na czworakach przy dźwiękach bębenka,
-„ „Wiewiórki” –skaczą przy tamburynie,
-„ Zające”- kicają przy dźwiękach kołatki. (zamiana ról)
5.Zagadki słuchowe- nauczyciel gra na instrumentach perkusyjnych, szeleści papierem,
(użycie parawanu lub zasłonięcie oczu przez dzieci dłońmi)- dzieci nazywają rozpoznany odgłos.
Wysłuchanie z nagrania :szumu wiatru, deszczu.
6.Tworzenie orkiestry- improwizowana gra na instrumentach do opowiadania nauczyciela.
7.Zaproszenie dzieci do ustawienia w kole- marsz dookoła przy śpiewie nauczyciela, próba włączenia się dzieci do śpiewu refrenu i ilustrowania ruchem słów piosenki.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.