X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15753
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Metoda projektu jako forma rozwijająca indywidualne potrzeby i zainteresowania dzieci związane z poznawaniem zawodu weterynarza

Scenariusz zajęć
Gr. V - dzieci 5-6 letnie

Temat ośrodkowy: Nasze zainteresowania
temat zajęć: Metoda projektu jako forma rozwijająca indywidualne potrzeby i zainteresowania dzieci związane z poznaniem zawodu weterynarza.

Cele:
- rozwijanie indywidualnych zainteresowań i potrzeb dzieci
- poznanie przez dzieci zawodu weterynarza
- wykorzystuje zdobyte doświadczenia w różnych sytuacjach.
- potrafi wypowiadać się na temat zdarzeń życiowych występujących w utworach, na ilustracji.
- potrafi wiązać dostrzegane zdarzenia z posiadanymi doświadczeniami,
- potrafi opowiadać i porządkować fakty,
- potrafi kojarzyć, tworzyć analogie, znaczenia, pojęcia.
Metody:
- elementy metody projektu
- słowna
- aktywnej działalności dziecka
Forma:
- grupowa
- indywidualna
Środki :
Wiersz „Weterynarz”, piosenka „Pan Weterynarz”, markery, obrazki, piłka, karty pracy
Przebieg
1. Słuchanie wiersza „Weterynarz” – jako forma zagadki wprowadzająca do tematyki zajęć

Gdy Ci zwierzę zachoruje
Wiedz, że człowiek się znajduje
Co wybrał zawód taki,
W którym leczy się zwierzaki.
On przez lata swej praktyki
Podpatrywał ich nawyki
I zdobywał doświadczenie
Jak wygląda ich leczenie
Teraz szczepi bada radzi
Co kto tylko przyprowadzi
Koty ptaki psy gryzonie
Z przyjemnością bierze w dłonie.

2. Burza mózgów „Weterynarz” – z użyciem maskotki kotka
Dzieci stoją w kole, przekazując sobie maskotkę z ręki do ręki wypowiadają hasła kojarzące im się z zawodem weterynarza
3. Tworzenie mapy pojęć w oparciu o wyniki z burzy mózgów
- przypomnienie pojęć przedstawionych przez dzieci, wypisanie ich na tablicy, przyklejenie symboli, obrazków
- prezentacja samodzielnie przygotowanych haseł, symboli w celu rozwinięcia
- wspólne planowanie form realizacji tematu (jak możemy poznać zawód)
- ustalenie dokumentowania wyników pracy w tym zakresie
4. Zabawa integracyjna „Wędrująca piłka” – przy piosence „Pan weterynarz”
5. Pytania n- la w celu rozwinięcia tematu i pogłębienia wiedzy
- kto może zostać weterynarzem? – czy to tylko zawód czy tez pasja
- co należy zrobić aby nim zostać
- co potrzebuje weterynarz do pracy?
-kim nie zajmuje się weterynarz?

6. Zagadki słuchowe jakie to zwierzę
7. Kolorowanie ilustracji związanych z tematem zajęć.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.