X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 1555
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Konspekt zajęć dla klasy zerowej "Nasz karnawał"

CZAS TRWANIA:ok. 1h

OŚRODEK TEMATYCZNY: Nasz karnawał

TEMAT: Robimy maski na bal

EDUKACJE: polonistyczna, matematyczna, muzyczna, plastyczna, ruchowa

CELE OGÓLNE:
-kształtowanie wrażliwości muzycznej
-rozwijanie zainteresowań
-inspirowanie twórczego działania, pobudzanie aktywności i wyobraźni

CELE OPERACYJNE:
UCZEŃ:
- potrafi zaprezentować i przygotowaną samodzielnie pracę
-określa charakter, tempo utworu
-powtarza usłyszany rytm
-układa krótki dialog między zwierzątkami
-ocenia estetykę wykonanych prac,
-aktywnie uczestniczy w pracy zespołu
-potrafi stosować formy grzecznościowe
-układa pytanie do treści zadania

METODY:
-słowna:,rozmowa kierowana ,polecenia ,
-praktyczna: ćwiczenia,
-aktywizująca : drama
- kinezjologiczna

FORMY:
-zbiorowa(jednolita, zróżnicowana),
-praca w grupach,
-indywidualna.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:
Maski ,czapki, karnawałowe ,podręcznik S. Łukasik , H. Petkowicz ,
S. Karaszewski” Wesoła Szkoła sześciolatka „i karty z maską, karta z maską do kolorowania instrumenty muzyczne keyboard, ,grzechotki ,trójkąt tamburyna ,muzyka relaksacyjna , karty z cyframi 1-7 utwór „Cztery pory roku” A .Vivaldiego


PRZEBIEG ZAJĘĆ

Ćwiczenia kinezjologiczne poprawiające koncentracje PACE

1.Wysłuchanie fragmentów muzyki dawnej i dzisiejszej
N. prosi uczniów aby usiedli na dywanie tworząc koło i wysłuchali muzyki i zastanowili się, która z melodii jest współczesna ,a która dawna ,jakie jest tempo i nastrój./”Cztery pory roku” A. Vivaldi i
U. słuchają i określają charakter muzyki ,jej tempo ,która z melodii jest współczesna.
EDUKACJA MUZYCZNA

2.Ćwiczenia z rytmem
N .Rozdaje grzechotki i instrumenty perkusyjne dzieciom, prosi o wysłuchanie rytmu i powtórzenie go za pomocą rozdanych instrumentów. Gra na keyboardzie rytm i czeka ,aż uczniowie go powtórzą .Jeżeli pojawiają się błędy powtarza ćwiczenie w izolacji
U. grają na instrumentach
EDUKACJA MUZYCZNA


3.Zabawa ruchowo -muzyczna
N.prosi aby uczniowie odliczyli do 4 .Dzieli zespół na grupy ,każda grupa będzie naśladować inne zwierzątko
1-kotki-miau
2-pieski -hau
3- myszki -pi
4-żabki –kum
N.gra na instrumencie melodię ,którą uczniowie mają za zadanie powtórzyć za pomocą umówionych dźwięków- melodia „Wlazł kotek na płotek”
U. śpiewają
EDUKACJA MUZYCZNA

LENIWA ÓSEMKA/usprawnienie czytania ze zrozumieniem

4.Rozwiązanie i omówienie krzyżówki wprowadzenie do tematu karnawału
N. prosi o zajęcie miejsc przy stolikach, rozdaje podręczniki z naklejkami P.s.66 ćw.1
U. rozwiązują krzyżówkę z pomocą nauczyciela ,przyklejają naklejki i otrzymują hasło krzyżówki
Głośno razem odczytują wyrazy w krzyżówce i hasło Swobodne wypowiedzi z czym kojarzy się karnawał ,maski
N .wyjaśnia znaczenie słowa karnawał ,maska oraz czas trwania demonstruje maski i czapki karnawałowe .
EDUKACJA POLONISTYCZNA

5 Czytanie za zrozumieniem dobieranie podpisów do obrazków
N objaśnia polecenie odczytania podpisów pod ilustracją i wybranie prawdziwego
U czytają po cichu wspólnie z nauczycielem wskazują ,które zdania należy skreślić .
EDUKACJA POLONISTYCZNA

6.Wykonanie masek papieroplastyka kirigami
N rozdaje karty z maską myszki i żabki ,wyjaśnia jak wykonać maskę podaje słowną instrukcję, zwraca uwagę na bezpieczeństwo podczas posługiwania się nożyczkami.
U. wykonują maski i sprzątają miejsce pracy
N .ocenia tempo pracy i estetykę wykonania
EDUKACJA PLASTYCZNA

7 Prezentacja prac
N. prosi o założenie masek na głowę i ustawienie się na dywanie jednym rzędzie żabki ,a w drugim myszki pyta dzieci ,czy wiedzą gdzie mieszkają te zwierzątka.
U swobodnie opowiadają o swoich doświadczeniach związanych z wybranymi zwierzętami . Dzieci mają za zadanie wyobrazić sobie i wcielić się w rolę zwierzątek , naśladować ich ruchy.
EDUKACJA PRZYRODNICZA

PUNKTY POZYTYWNE-wspomagają procesy pamięci długotrwałej ,matematyczne

8.Zabawa ruchowa policz żabki i myszki
N Objaśnia zasady zabawy. Dzieci mają za zadanie ustawić się w grupki po tyle ,ile wskazuje karta z cyfrą
U .ustawiają się w grupki na dźwięk dzwonka
EDUKACJA RUCHOWA I MATEMATYCZNA

9. Układanie zadań o żabkach i myszkach
N rozpoczyna opowieść :Były sobie dwie małe myszki .Na spacerku spotkały trzy żabki . Ile……….
U .dokończają opowieść i wymyślają własne zadania
EDUKACJA MATEMATYCZNA

KAPTUREK MYŚLENIA/wspomaga wystąpienia publiczne

10 .Wspólny taniec zwierzątek
N ustawia dzieci w dwóch rzędach naprzeciwko siebie i włączonej muzce przypomina o poznanych wcześniej figurach dopasowanych do numerków
1-nożyce rękami z przysiadem
2-kołowrotek z wymachem rąk na przemian
3-obrót wokół własnej osi ręce na biodrach
4-ręce w górze w lekkim ruchu nadgarstki, biodra na boki
5-obrót ,jedna ręka w górze kręci kółka nad głową
EDUKACJA MUZYCZNA

11.Wzór maski do samodzielnego wykonania
N rozdaje karty z maskami do samodzielnego upiększenia i kolorowania . podczas pracy n. puszcza muzykę relaksacyjną
U. samodzielnie pracują
EDUKACJA PLASTYCZNA

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.