X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15522
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Jedziemy na wakacje - scenariusz zajęcia przedszkolnego

I. Temat kompleksowy: "Wakacje tuż, tuż"
II. Temat zajęć: "Jedziemy na wakacje"

III. Wiek dzieci: 4 latki

IV. Cele główne:
-rozpoznawanie i nazywanie pojazdów poruszających się po lądzie, wodzie i w powietrzu;
-rozwijanie umiejętności przyporządkowywanie elementów do danego zbioru;
-rozwijanie spostrzegawczości i logicznego myślenia.
V. Cele szczegółowe:
-dziecko potrafi odszukać kopertę ze swoim znaczkiem;
-rozpoznaje i nazywa pojazdy: statek, żaglówka, samochód, samolot i pociąg;
-określa miejsce i sposób poruszania się tych pojazdów.

VI. Przebieg zajęcia:

Pierwsza sytuacja edukacyjna:
Dzieci siedzą w kole, nauczycielka rozkłada na dywanie koperty dla każdego dziecka. Zadaniem dzieci jest odszukanie koperty ze swoim znaczkiem, wyjęciu obrazka z koperty i nazwaniu rzeczy jaka się na nim znajduje.
Cele operacyjne:
- dziecko potrafi odszukać kopertę ze swoim znaczkiem;
- potrafi rozpoznać i nazwać pojazdy.
Pomoce dydaktyczne:
- koperty znaczkami;
-obrazki:statek, żaglówka, samochód, pociąg, samolot.

Druga sytuacja edukacyjna:
Przyporządkowywanie pojazdów do odpowiednich zbiorów. każde dziecko określa sposób poruszania się pojazdu jaki ma na obrazku i przyporządkowuje go do odpowiedniego zbioru tzn:
- woda (statek, żaglówka);
- tory (pociąg);
- droga (samochód);
- powietrze (samolot).
Cele operacyjne:
- dziecko potrafi określić sposób poruszania się danego pojazdu;
- potrafi przyporządkować pojazd do odpowiedniego zbioru.
Pomoce dydaktyczne:
- ilustracje pojazdów;
-obrazki określające zbiory: woda, droga, powietrze, tory.

Trzecia sytuacja edukacyjna:
Rozwiązywanie zagadek na temat pojazdów.
Dzieci siedzą na dywanie w kle, na środku dywanu leżą ilustracje pojazdów będące rozwiązaniem zagadek.
Nauczycielka zadaje zagadki. Dzieci wskazują obrazek z pojazdem będący jej rozwiązaniem.
Cele operacyjne:
- dziecko potrafi uważnie wysłuchać treść zagadki;
-potrafi wskazać odpowiedni obrazek.
Pomoce dydaktyczne:
- obrazki z pojazdami będące rozwiązaniem zagadek;
- zagadki o pojazdach:
"Żelazną szosą, koła go niosą, czerwone światło zatrzyma go łatwo" (pociąg);
" Chodź nóg nie posiada, szybko pędzi szosą, bo go po tej szosie cztery koła niosą" (samochód);
"Nie jest ptakiem, a ma skrzydła, możesz się nim w podróż wybrać" ( samolot);
"Pod dowództwem kapitana, płynie po morzach i oceanach" (statek);
"Pływa po jeziorze, opłynąć może świat, stanie gdy nie dmucha na nią wiatr" ( żaglówka).

Czwarta sytuacja edukacyjna:
Wykonanie pracy plastycznej na temat"Jedziemy na wakacje".
Zadaniem dzieci jest pokolorowanie obrazka z pojazdem i dorysowaniu powierzchni po jakiej porusza się dany pojazd.
Cele operacyjne:
- dziecko potrafi starannie pokolorować obrazek;
potrafi dorysować odpowiedni powierzchnie po jakiej porusza się dany pojazd.
Pomoce dydaktyczne:
-obrazki z pojazdami do pokolorowania;
- kredki.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.