X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15515
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Owocowe koreczki - scenariusz zajęcia w grupie dzieci 3, 4 letnich

Scenariusz zajęcia w grupie dzieci 3, 4 letnich

Temat: „Owocowe koreczki” – przygotowanie koreczków z owoców.

Cele ogólne:
- rozpoznawanie i nazywanie owoców
- wyjaśnienie potrzeby spożywania owoców
- współpraca przy podejmowaniu wspólnych działań
- przedstawianie ruchem i gestem określonej sytuacji
- zwrócenie uwagi na bezpieczne posługiwanie się nożem
i wykałaczkami
- dbanie o mycie rąk przed krojeniem owoców i nabijaniu ich
na wykałaczki

Cele szczegółowe: dziecko
- rozpoznaje i nazywa co najmniej pięć owoców
- wie, że owoce są źródłem zdrowia
- chętnie współpracuje z innymi
- bierze aktywny udział w zajęciach
- rozumie, że należy myć owoce przed jedzeniem
- myje ręce przed przygotowaniem koreczków
- przestrzega bezpiecznego posługiwania się nożem
i wykałaczkami

Metody:
- oglądowa: owoce przyniesione przez dzieci na zajęcia
- słowna: zagadki, rozmowa
- czynna: zabawa ruchowa, nazywanie owoców przez dzieci,
krojenie owoców plastikowymi nożami – 4 – latki, nabijanie
owoców na wykałaczki – 3 – latki

Formy pracy:
- zbiorowa
- indywidualna

Środki dydaktyczne: jabłka, gruszki, banany, pomarańcze, winogrona, kiwi, mandarynki, plastikowe noże, wykałaczki, deski do krojenia, papierowe talerze

Przebieg zajęć:

1. Muzyczna powitanka.

Wszyscy siedzą w kręgu i śpiewają piosenkę. Wybrana osoba znajduje się w środku koła i wita się z każdą osobą przez podanie ręki. Ten, na kogo wypadnie słowo „trzy”, wstaje i zostaje nowym witającym.

Witam was, witam was!
Zaczynamy, już czas!
Jestem ja, jesteś ty,
raz, dwa, trzy!

2. Rozwiązywanie zagadek „Jabłko”, „Banan”.

Niedaleko od drzewa pada,
każdy je z ochotą zjada.
Okrąglutkie i rumiane,
na słoneczku dojrzewane.

W witaminy mocny owoc
Przysmak to jest małpek ponoć,
Mimo tego nie nadęty,
Ale zawsze „uśmiechnięty”.

3. Opowieść ruchowa „Robimy owocowe koreczki”.
Opowiadanie przez nauczycielkę i demonstrowanie czynności, które powtarzają dzieci.

4. Nazywanie i rozkładanie na papierowych talerzach umytych owoców.

5. „Owocowe koreczki” – przygotowanie koreczków z owoców.
Wspólna praca przy stolikach. Dzieci 4 – letnie kroją plastikowymi nożami owoce, 3 – latki nabijają owoce na wykałaczki.

6. Degustacja własnoręcznie wykonanych koreczków z owoców przez dzieci.

Literatura: M. Malkiewicz: „Chodźmy się bawić”. Wydawnictwo Harmonia, Gdańsk 2011.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.