X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15449
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Mój przyjaciel pies - scenariusz zajęć

SCENARIUSZ ZAJĘĆ

1. Data: kwiecień 2012 rok
2. Grupa wiekowa: 5, 6 lat
3. Prowadząca: Anna Hesse - Gawęda
4. Temat: Mój przyjaciel – PIES

5. Cele:
DZIECKO:
- pozna zasady bezpiecznego zachowywania się przy psie;
- dowie się, jak pies reaguje, kiedy człowiek mu dokucza;
- potrafi odróżnić psa od innych zwierząt;
- wie, jakie akcesoria potrzebuje pies;
- stara się uważnie słuchać i wykonywać polecenia;
- kształci słuch muzyczny oraz wykonuje improwizacje ruchowe do piosenki;
- rozwija logiczne myślenie;
- jest skoncentrowane;
- bierze czynny udział w zajęciach;

6. Przebieg:
- Powitanie – Carla Orfa

„ Dzień dobry hej ho
Dzień dobry hej ho
Dzieci dzisiaj w szkole
Razem tańczyć chcą”.

- Rozwiązywanie zagadek.
Na tablicy umieszczamy duży rysunek psa. Pies zakryty jest 8 ponumerowanymi kartkami. Dzieci rozwiązują tyle zagadek ile kartek zakrywa psa. Każda dobrze rozwiązana zagadka umożliwia zdjęcie poszczególnej kartki. W ten sposób dzieci poznają głównego bohatera zajęć.

- Powitanie bohatera dzisiejszych zajęć.
Dzisiaj witamy na naszych zajęciach pieska.
Piesek w misce ma kości na których umieszczone są zadania. Czy chcecie dowiedzieć się jakie są to zadania?
Pierwsze zadanie polega na wskazaniu dobrego i złego zachowania względem psa (omówienie kodeksy zachowania się przy psie).

- Rozwiązanie czterech zadań:
o Zad. 1
Przyjrzyj się uważnie obrazkom i powiedz, co dobrego, a co złego człowiek robi psu?

o Zad. 2
W workach umieszczone są akcesoria dla pieska i nie tylko. Zadanie polega na oddzieleniu rzeczy dla pieska od rzeczy
i przedmiotów nie związanych z psem (manipulacja).

o Zad. 3
Wykonaj najpiękniej jak potrafisz „Taniec z kością” do piosenki o tematyce psiej.
Zaczarowanie dzieci w pieski poprzez nałożenie opaski z uszami.

o Zad. 4
Rozetnij i ułóż puzzle z pieskiem a następnie przyklej je do kartki.

- Pochwalenie dzieci za udział w zajęciach. Zorganizowanie wystawki prac.
- Zakończenie zajęć.

7. Środki dydaktyczne:
- Ilustracja psa;
- Zagadki dotyczące pory roku;
- Ilustracje psa w różnych sytuacjach;
- Opaski z uszami pieska;
- Akcesoria psie + worki;
- Kolorowe kości;
- Puzzle;
- Płyta CD z muzyką + magnetofon;

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.