X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15358
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Mój przyjaciel - kot. Scenariusz zajęć otwartych w grupie 3 - latków

Scenariusz zajęć otwartych dla grupy dzieci 3- letnich.
Prowadząca zajęcia: Emilia Wójcicka- Dobija
Termin realizacji: 25 listopada 2011 r.
Temat bloku: „Nasi milusińscy”.
Temat dnia : „Mój przyjaciel- kot”.
Cel główny: Kształtowanie poczucia więzi ze zwierzętami domowymi
Cele operacyjne. Dziecko:
- zaśpiewa piosenkę powitalną
- przyporządkuje podane przedmioty do zwierzątka z nimi związanego.
- określi wielkość kota posługując się określeniami: „duży”, „mały”
- odnajdzie różnice między kotami
- przyporządkuje wielkość posłania do wielkości kota
- zaśpiewa piosenkę „Kotek łapki myje” ilustrując jej treść
- wysłucha w skupieniu wskazówek dotyczących wykonania pracy plastycznej
- wykona pracę plastyczną.
Metody:
- podająca
- eksponująca
- problemowa: aktywizująca: gry dydaktyczne.
- praktycznego działania
Formy:
-zbiorowa jednolita
- indywidualna jednolita
Pomoce dydaktyczne:
- pudełko
- myszka, mleko, miska
- sylwety zwierząt: rybka, żaba, kot duży i kot mały.
- sylwety dużego i małego legowiska dla kota
- sylwety kotów wycięte z białego brystolu
- łatki wycięte z materiału
- klej, pędzle, podkładki do klejenia, wilgotne ściereczki do wytarcia dłoni
- płyta CD.

Przebieg zajęć:

1. Powitanie dzieci, a także zgromadzonych rodziców
2. Wspólne zaśpiewanie piosenki powitalnej:
Wszyscy są, witam Was
Zaczynamy już czas.
Jestem ja, jesteś Ty,
raz, dwa, trzy.
3. Pokazanie dzieciom magicznego pudełka, z którego nauczyciel wyciąga: myszkę, mleko, miseczkę.
4. „ Do jakiego zwierzątka należą te przedmioty?”- zabawa dydaktyczna. Wyłonienie wśród sylwet różnych zwierząt, sylwety kota. Próby wypowiedzi, dlaczego te przedmioty nie pasują do innych zwierząt.
5. „Duży kot, mały kot”- zabawy matematyczne. Przeliczanie kotów. Odszukanie różnic między zwierzętami- wielkość, kolor.
6. „Gdzie śpi kotek?”- dopasowanie kota do jego posłania- duży kot śpi w dużym legowisku, mały w małym.
7. „Kotek łapki myje”- śpiewanie piosenki. Ilustrowanie ruchem jej treści.
8. „Kocie łatki”- naklejanie na sylwetę kota łat wyciętych z materiału. Wytłumaczenie zasad pracy. Przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas wykonywanego zadania.
9. Zabawa ruchowa do piosenki, z elementem naśladowania, kształtująca reakcję na sygnał dźwiękowy.
„Wiosna, lato, jesień, zima
krążą dookoła,
powiedz, proszę jakie zwierzę
do zabawy woła?”
10. Przy stolikach: wykonanie pracy plastycznej z udziałem i przy pomocy rodziców.
11. Podziękowanie rodzicom za udział w zajęciach.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.