X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15330
Przesłano:
Dział: Przedszkole

"Na zielonej polance"- scenariusz zajęcia otwartego z dziećmi 3- letnimi

Scenariusz zajęcia otwartego w grupie dzieci 3- letnich

TEMAT : „ Na zielonej polance” – zabawy matematyczne

CELE :

- Prezentacja umiejętności dzieci przed rodzicami
- Stwarzanie okazji rodzicom do lepszego poznania swojego dziecka w sytuacji edukacyjnej

Dziecko :

- Rozpoznaje i nazywa kolory ( zielony , czerwony, niebieski , żółty )
- Prawidłowo stosuje pojęcia : mały, duży, na górze, na dole, pod, obok, na
- Przelicza elementy zbioru ( według indywidualnych możliwości ) .
- Aktywnie uczestniczy w zabawie integracyjnej z rodzicami .
- Poprawnie reaguje na polecenia.

METODY : aktywne , pedagogika zabawy , Dziecięca matematyka , Metoda Ruchu Rozwijającego.

POMOCE: obrazki : mała, duża dziewczynka, mały, duży chłopiec, kwiatki w kolorze żółtym i czerwonym, sylweta drzewa dla każdego dziecka, kostka do gry ( duża ), dywaniki,

Przebieg zajęcia

1. Powitanie z rodzicami „ Witają się noski, łokcie, policzki...” – ćwiczenia kształtujące świadomość schematu ciała.
Dziecko – rodzic siedząc naprzeciwko siebie ; wskazują różne części ciała ( według instrukcji nauczyciela) .
- wskazywanie części ciała „na sobie” – Pokażcie swoje noski, łokcie ,brzuch ...
- wskazywanie części ciała wzajemnie na sobie – Pokażcie , gdzie ma twoje dziecko, twoja mama, tata – nos, usta kolano....
- wskazywanie części ciała jednocześnie „na sobie” i partnerze – Pokażcie czoło, policzek , ramię...

2. Dziewczynki wybierają obrazki przedstawiające dużą i małą dziewczynkę , chłopcy – dużego – małego chłopca. Obrazki umieszczają na dywanikach.

3. Dzieci wskazują górę i dół dywanika. Na górze układają niebieskie paseczki, na dole paseczki w kolorze zielonym. Mamy już niebieskie niebo i zieloną trawkę.

4. Na polance biegają dzieci. Pokażcie dużą dziewczynkę, chłopca i małą dziewczynkę, chłopca. Jest tu też drzewo. Rośnie na trawie, na środku polanki. Dzieci stoją obok drzewka. Na drzewie zakwitły żółte kwiatki – kwiatków jest .... ( rzut kostką, kostka do 4 oczek, pole 5 i 6 zaklejone ). Pod drzewem jest ... ( rzut kostką ) kwiatków. Na zielonej trawce zakwitły tez kwiatki koloru czerwonego. Jest ich ... Rzucamy kilka razy kostką. Dzieci układają kwiatki na swoich dywanikach zgodnie z instrukcją nauczycielki..
Ile jest kwiatów koloru żółtego, czerwonego.
Zadanie dla dzieci zdolnych : Dzieci przeliczają kwiatki na ilustracjach, które pokazuje nauczycielka ( do 10 ).

5. Zabawa integracyjna „ Pada deszczyk” – dzieci wspólnie z rodzicami tańczą i śpiewają.

6. Dzieci sprzątają ze swoich dywaników pomoce – segregują je do odpowiednich pojemników. Ćwiczenia klasyfikacyjne.

5. Ćwiczenia wyciszające, relaksacyjne. - dziecięce masażyki wg Marty Bogdanowicz „ Płynie rzeczka” w parach : rodzic – dziecko.

Opracowała : Mariola Tkaczyk

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.