X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 15093
Przesłano:

Owoce z sadu: jabłko, gruszka, śliwka - konspekt zajęć nauczania indywidualnego

KONSPEKT ZAJĘĆ NAUCZANIA INDYWIDUALNEGO
OPRACOWANY DLA UCZNIA UPOŚLEDZONEGO
W STOPNIU ZNACZNYM

Czas trwania: 2 godzin lekcyjne
Przedmiot: Funkcjonowanie w środowisku
Plastyka

TEMAT: Owoce z sadu – jabłko, gruszka, śliwka

Cele ogólne:

1.Utrwalenie wyglądu, nazw owoców
2.Wdrażanie do mycia owoców i warzyw przed jedzeniem
3.Rozwijanie umiejętności komunikacji pozawerbalnej

Cele rewalidacyjne:

1.Usprawnianie koordynacji wzrokowo – ruchowej
- uczeń potrafi przykleić w odpowiednim miejscu
- uczeń potrafi połączyć 2 elementy tworząc całość
- uczeń potrafi wrzucić piłeczki do koszyka
2. Usprawnianie motoryki małej
- uczeń doskonali sprawność palców i dłoni przy wykonywaniu pracy plastycznej
3.Usprawnianie koncentracji uwagi
- uczeń potrafi dopasować owoc do odpowiedniego obrazka
- uczeń potrafi posegregować owoce (gruszki-gruszki, śliwki-śliwki itp.)
4. Stworzenie dziecku możliwości odniesienia sukcesu

Cel poznawczy:

1.Poznawanie struktury, twardości, smaku i zapachu owoców
- uczeń potrafi rozróżnić owoce za pomocą zmysłu dotyku i smaku

Metody: słowne, oglądowe, naśladownictwo, pokaz

Forma pracy: indywidualna

Pomoce dydaktyczne: gwizdek, piórka, piłeczki, książka ćwiczeń, płyta, magnetofon, piktogramy, owoce, koszyk, szablon drzewa, koszyka, miska, nóż, piłeczki

PRZEBIEG ZAJĘĆ

Zajęcia wstępne:

1) Powitanie
2) Ćwiczenia oddechowe
3) Ćwiczenia motoryki aparatu artykulacyjnego
4) Ćwiczenia motoryki małej (palce)
5) Ćwiczenia usprawniające koncentrację uwagi

Zajęcia zasadnicze:

6) Poznanie polisensoryczne owoców
7) Dopasowanie owoców do obrazka
8) Drzewo z owocami
N pokazuje na obrazku gdzie rosną owoce.Uczeń umieszcza owoce w odpowiednim miejscu (szablon drzewa).
9) Segregowanie owoców do koszyka
10) Zbieram owoce
N. rozrzuca na podłodze wszystkie owoce.Uczeń zbiera określone przez N. owoce i wkłada do koszyka.
11) Owocowe układanki
N. rozcina szablony owoców na 2 części.Uczeń szuka i łączy odpowiednie elementy tworząc całość.
12) Owocowa sałatka
Uczeń po umyciu rąk i owoców, razem z pomocą nauczyciela kroi owoce na kawałki robiąc sałatkę owocową.Samodzielne jedzenie.
13) Wydzieranka
Uczeń wypełnia kawałkami papieru narysowany owoc.

Zajęcia końcowe:

14) Pożegnanie

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.