X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 14840
Przesłano:
Dział: Przedszkole

W krainie czarownic - scenariusz zajęć otwartych w oddziale przedszkolnym

Scenariusz zajęć otwartych w oddziale przedszkolnym
w Szkole Filialnej w Ciechankach

Prowadząca: Katarzyna Maria Król

Temat dnia: Spotkanie z czarownicami.

Cele ogólne:
- doskonalenie umiejętności przeliczania
- doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem

Cele szczegółowe:
Dziecko:
- naśladuje nauczyciela podczas tańca
- bierze aktywny udział w rozmowie
- wyszukuje czarownic według podanych wskazówek
- bierze udział w zabawach ruchowych
- uważnie słucha
- używa liczebników porządkowych podczas przeliczania

Metody pracy:
- czynne: samodzielnych doświadczeń dziecka, zadań stawianych dziecku, kierowania się własną działalnością dziecka
- percepcyjne: obserwacji, przykładu
- słowne: rozmowa, objaśnienia

Formy pracy:
- indywidualna
- zbiorowa

Środki dydaktyczne:
Płyta CD z nagraniem muzyki do „Tańca czarodziejów i czarownic”, plakat z czarownicami, wiersz Katarzyny Campbell „Wesoła czarownica”, sylwety czarownic, sylwety smutnych i uśmiechniętych czarownic

Przebieg zajęć:

1. Powitanie, przeniesienie się do krainy czarownic za pomocą „Tańca czarodziejów i czarownic”
2. Rozmowa na temat czarownic: Jak wyglądają?, Gdzie możemy je odnaleźć?, Jakie są czarownice z bajek i baśni?

3. Wyszukiwanie czarownic na plakacie według podanych wskazówek.

4. Zabawa ruchowa „Przygotowujemy magiczny wywar”

Dzieci maszerują po obwodzie koła, na sygnał nauczyciela „zbierają” potrzebne składniki do magicznego wywaru.

5. Wiersz - Katarzyna Campbell „Wesoła czarownica”
- rozmowa na temat przeczytanej treści.

6. Ćwiczenia w liczeniu czarownic
- szeregowanie sylwet czarownic według wielkości
- wskazywanie, która z kolei czarownica ma czerwoną, zieloną, żółtą czapkę
- odpowiadanie na pytanie, jak wygląda np. czwarta, piąta czarownica

7. Zabawa ruchowa – dzieci – czarownice, spacerują po dywanie na paluszkach , szukają swojego kota, na hasło „kot” czarownice biegną, aby złapać niesfornego zwierzaka

8. Ewaluacja – dzieci przylepiają sylwety uśmiechniętego lub smutnego kota , w zależności od tego, czy zajęcia im się podobały czy nie, obok sylwety czarownicy.

9. Wykonanie tańca czarodziejów i czarownic wspólnie z rodzicami.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.