X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 14589
Przesłano:
Dział: Przedszkole

"Kolorowe kanapki” - rozwijanie umiejętności przygotowywania kanapek przy pomocy dorosłego

SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO DLA RODZICÓW DZIECI 3-4 LETNICH Z GR I „MISIE”

Temat: „Kolorowe kanapki”- rozwijanie umiejętności przygotowywania kanapek przy pomocy dorosłego.

Cele ogólne:
•kształtowanie u dzieci odpowiednich nawyków żywieniowych
•rozwijanie umiejętności przygotowania kanapek przy pomocy dorosłego
•rozwijanie kreatywności i wyobraźni podczas robienia kanapek
•dbanie o higienę podczas sporządzania posiłków

Cele operacyjne: dziecko
•wypowiada się na temat swoich ulubionych potraw
•nazywa produkty
•wie, jakie produkty są zdrowe, a jakie nie powinno się często spożywać
•rozumie potrzebę spożywania zdrowych produktów
•rozumie konieczność przezwyciężania uprzedzeń do niektórych potraw
•rozpoznaje i nazywa produkty, z których będą przygotowywane kanapki
•zachowuje higienę podczas przygotowywania kanapek
•przygotowuje kanapki przy pomocy dorosłego
•spożywa przygotowane kanapki

Metody pracy:
•słowna- rozmowa, objaśnienia
•oglądowa- obrazki, produkty spożywcze
•czynna- praktycznych działań

Formy pracy:
•praca z cała grupą
•praca indywidualna

Środki dydaktyczne:
obrazki; karton ze słoneczkami (buzia uśmiechnięta, buzia smutna); klej; płyta CD; produkty spożywcze: chleb, masło, ogórek kiszony, pomidor, rzodkiewka, wędlina, ser żółty, serek topiony, jajko na twardo; nożyk plastikowy, deseczka, talerzyki, fartuszki, soczek, garnek, woreczki z grochem.

PRZEBIEG ZAJĘCIA:

1.Powitanie dzieci i rodziców
Nauczycielka wita rodziców i wszystkie dzieci tak, aby każdy czuł się indywidualnie potraktowany, np. witam cię Karolinko, masz dzisiaj piękne warkoczyki...

2.Wypowiedzi dzieci na temat swoich ulubionych potraw; próby wyjaśnienia, dlaczego one im najbardziej smakują.

3.„Wesołe słoneczko- smutne słoneczko”- rozpoznawanie i nazywanie produktów na obrazkach. Określanie, które produkty są zdrowe, a których nie powinno się często spożywać. Zwrócenie uwagi na korzyści płynące ze spożywania zdrowych produktów.

4.Zabawa ruchowo- naśladowcza przy piosence- „A ja wiem” (płyta CD „Przedszkole trzylatka” nr 5).

5.Zaproszenie dzieci i rodziców do wspólnego robienia kanapek. Przypomnienie o przestrzeganiu zasad higieny przed przygotowywaniem posiłków- odpowiednie przygotowanie miejsca, w którym będzie przygotowywany posiłek, dokładne umycie rąk, założenie fartuszków, chusteczek na głowę.

6.„Kolorowe kanapki”- rozpoznawanie i nazywanie przygotowanych produktów. Zaproponowanie przedszkolakom przygotowania kanapek wspólnie z rodzicami, zachęcanie do wykonania ładnej kompozycji produktów na kanapce. Przypomnienie o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem.

7.Oglądanie kanapek zrobionych przez dzieci i rodziców. Degustacja kanapek i picie soczku. Wypowiedzi dzieci na temat smaku kanapek. Przezwyciężanie u dzieci uprzedzeń do niektórych produktów.

8.Zabawa ruchowa z elementem rzutu- „Celujemy do garnka”. Dzieci i rodzice celują do garnka woreczkami z grochem.

9.Pożegnanie rodziców. Porządkowanie sali.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.