X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 14579
Przesłano:
Dział: Języki obce

Scenariusz zajęć z języka angielskiego "What are the differences between Polish and English students days? Czym różni się dzień polskiego i angielskiego ucznia?"

Scenariusz zajęć z języka angielskiego dla klasy VI

Prowadzący: Dawid Machowiak
Klasa: VIe, Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Strzałkowie

Data: 09. 04. 2008 r.

Temat: What are the differences between Polish and English students days? Czym różni się dzień polskiego i angielskiego ucznia?
Cele ogólne:
• utrwalenie zasad stosowania czasu teraźniejszego prostego,
• utrwalenie budowy zdań w czasie teraźniejszym prostym,
• utrwalenie określników czasu stosowanych w czasie teraźniejszym prostym,
• poznanie codziennych nazw czynności,
• rozwijanie myślenia logicznego,
• kształcenie słuchu fonemowego,
• doskonalenie słownictwa,
Cele szczegółowe:
Oczekuję, iż w efekcie moich zajęć uczeń:
Sfera poznawcze:
• wymieni nazwy popularnych czynności,
• wymieni zasady stosowania czasu teraźniejszego prostego,
• wymieni określniki czasu present simple,
Sfera kształcąca:
• powtórzy i zapisze nazwy codziennych czynności,
• wysłucha i przeczyta teksty o dniach ucznia z Anglii i Polski,
• odpowie na pytania do tekstów,
• opowie o dniu ucznia z Polski i Anglii,
• uzupełni tekst usłyszanymi zwrotami,
• podzieli nazwy obrazków na sylaby,
• opisze treść obrazków
Sfera wychowawcza:
• wie, że należy szanować innych,
Formy pracy:
• indywidualna,
• zbiorowa
Środki dydaktyczne:
• podręcznik Follow me i zeszyt ćwiczeń do niego,
• płyta CD nauczyciela,

Przebieg zajęć:

1. Powitanie.
2. Czynności organizacyjno – porządkowe.
3. Sprawdzenie pracy domowej z zajęć poprzednich.
4. Powtarzanie i zapis wymowy czasowników opisujących codzienne czynności.
5. Wysłuchanie i przeczytanie opisów dnia ucznia polskiego i angielskiego.
6. Podkreślenie w tekście określników czasu.
7. Uczniowie odpowiadają na pytania do tekstów.
8. Uczniowie chętni opisuję i porównują dzień polskiego i angielskiego.
9. Uczniowie, ze słuchu uzupełniają tekst opisujący dzień ucznia.
10. Zabawa „ Każdy jest poetą” – układanie rymowanek. Nauczyciel prezentuje rymowankę o tematyce wiosennej. Zachęca uczniów do układania własnych rymowanek.
11. Ćwiczenia słuchu fonemowego – rozpoznawanie w wyrazie sylaby i określenie jej położenia. Nauczyciel układa przed uczniami pięć obrazków i ustala, jakiej sylaby uczniowie będą szukali. Uczniowie dzielą na sylaby nazwy obrazków i określają położenie sylaby wskazanej przez nauczyciela.
12. Uczniowie zdolni otrzymują historyjkę obrazkową związaną ze zbiorem owoców. Ich zadaniem jest opisać, co wydarzyło się w jesienne popołudnie.
13. Ocena pracy uczniów na zajęciach.
14. Podsumowanie zajęć.
15. Zadanie pracy domowej – ćwiczenia do tematu.
16. Pożegnanie.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.