X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 14134
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zostanę księżniczką, zostanę rycerzem - scenariusz zajęć otwartych dla grupy integracyjnej dzieci 5 letnich

Charakterystyka grupy: 15 dzieci 5 letnich, 5 dzieci z niepełnosprawnością

Cel główny:
- przybliżenie dzieciom poprzez zabawę epoki średniowiecza
- rozwijanie postawy tolerancji u dzieci
-rozwijanie u dzieci umiejętności matematycznych

Cele operacyjne:

Dziecko:
- wypowiada się na dany temat
- dzieli wyrazy na sylaby, określa głoski w nagłosie i wygłosie
- rozpoznaje tytuł bajki
- zna figury geometryczne, potrafi ułożyć z nich zamek
- bawi się z rodzicami i z innymi dziećmi
- współdziała w grupie(dzieci z niepełnosprawnością - potrafią zintegrować się w zabawie z innymi dziećmi )

Metody: czynna, słowna, zajęć praktycznych, aktywizująca

Formy: praca z całym zespołem, indywidualna

Środki dydaktyczne: dekoracja sali przedszkolnej w stylu sali zamkowej, ilustracja przedstawiająca zamek, sylwety: króla, królowej, damy, rycerzy, podpisy do obrazków, koperty z figurami geometrycznymi dla każdego dziecka, szablony koron, szablony mieczy,materiały do działalności plastycznej, płyta CD z muzyką Batti Strauss

Przebieg zajęć:

1.Powitanie w sali udekorowanej w sposób, który upodabnia
ją do sali zamkowej.

2.Rozmowa przy ilustracji zamku:
- co przypomina wam wystrój sali?
- gdzie mogłaby znajdować się taka sala?
- czy w zamku znajduje się jedna taka sala?
- jak nazywają się sale w zamku?
- czy znacie jakieś zamki?
- gdzie się znajdują?
- czy ktoś w nich mieszka?
-kto mieszkał w dawnych czasach?
( Dzieci z niepełnosprawnością: słuchają i wypowiadają się w miarę ich możliwości )

3.Podział na sylaby wyrazów:
-zamek
-król
-królowa
-dama
-rycerze
wyodrębnienie głoski w nagłosie i wygłosie.

4.Prezentacja kandydatek na księżniczki i kandydatów na rycerzy,przejście po sali przy muzyce.
( Dz. N. uczestniczą w zabawie )

5.Wyszukiwanie przez dzieci kolejnych zadań do wykonania
Oznaczonych kropkami od 1 do 4;

Zadanie 1:

Kandydaci na księżniczki i rycerzy, przed Wami pierwsze zadanie.
Pomieszały się wszystkie bajki w Królestwie Bajek.
Musicie odgadnąć ich tytuły, a następnie dopasować przedmioty do odpowiedniej bajki.

Zadanie 2:

Brawo!!! Wykonaliście prawidłowo pierwsze zadanie. Czy jesteście gotowi na kolejne wyzwanie?
W takim razie posłuchajcie: aby dotrzeć do zamku trzeba przejść po moście wiszącym nad szeroką i głęboką rzeką. Po przejściu przez most należy pięknie pokłonić się przed Królową.
Do tego zadania potrzebujecie pomocników – Waszych Rodziców.

Zadanie 3:

Super!!! Zadanie wykonane – wszyscy spisali się na medal.
A teraz czas na zadanie trzecie.
Każdy z Was otrzyma kopertę i kartkę, usiądźcie w kole i zobaczcie co jest w środku.

Zadanie 4:

Brawo!!! Wszyscy wykonali prawidłowo zadanie trzecie.
Teraz ostatnie zadanie: taniec dworski razem ze swoimi Rodzicami.
Zaproście Wszystkich do zabawy!
( Dz. N. uczestniczą w wykonywaniu wszystkich zadań )

6.Podsumowanie wykonanych zadań – podziękowanie za udział
i zaangażowanie.

7.Pasowanie na księżniczki i rycerzy:

Dziewczynki powtarzają:
-Prawdziwymi księżniczkami być chcemy,
korony godnie nosić będziemy,
dobrocią rycerzy obdarzymy
i się z nimi pobawimy.

Chłopcy powtarzają:
-Prawdziwymi rycerzami być chcemy,
odważni i szlachetni będziemy,
księżniczki opieką otoczymy
i się z nimi pobawimy.
( Dz. N. uczestniczą w pasowaniu )

8.Praca plastyczna: ozdabianie koron i mieczy rycerskich za pomocą różnorodnych materiałów.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.