X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 14087
Przesłano:
Dział: Języki obce

Scenariusz lekcji języka angielskiego dla kl. IV: How much is it? (Scenka pt. "W sklepie". Pytanie o cenę)

Scenariusz lekcji języka angielskiego.

1. Temat: How much is it? (Scenka: „W sklepie”. Pytanie o cenę.)

2. Cele operacyjne:
- uczeń potrafi odegrać scenkę „W sklepie”
- uczeń zna nazwy części garderoby
- uczeń zna niektóre rzeczowniki mające tylko liczbę mnogą
- uczeń umie zapytać o cenę w odniesieniu do rzeczowników w liczbie pojedynczej. i liczbie mnogiej
- uczeń podaje ceny w funtach i pensach
- uczeń potrafi słuchać dla uzyskania konkretnych informacji
3. Metody: podająca poszukująca, zajęć praktycznych.
4. Formy pracy: równym frontem, indywidualna, w parach.
5. Czas: 45 min.
6. Materiały: podręcznik „Project 1”, kasety, magnetofon, rzeczy (ubrania), plakietki z cenami.

7. Tok lekcji:

I. Faza wstępna.
- czynności organizacyjne;
- nawiązanie do lekcji: przypomnienie ostatniej historyjki obrazkowej i momentu zakupu podkoszulka;
- wyjaśnienie celu lekcji (Jak zrobić zakupy?);
- wspólne zapisanie tematu;

II. Faza właściwa.
- odnalezienie fragmentu w komiksie, gdzie bohater pytał o cenę;
- prezentacja sposobu pytania o cenę w liczbie pojedynczej; wspólne sporządzenie notatki w postaci tabelki;
- prezentacja sposobu pytania o cenę w liczbie mnogiej; ze zwróceniem szczególnej uwagi na zamianę zaimka „this” na „these”; uzupełnienie notatki;
- prezentacja nowych nazw ubrań, z podkreśleniem tych, które występują wyłącznie w liczbie mnogiej; nauczyciel używa kolorowych obrazków i realnych przedmiotów (ubrań).
- przypomnienie nazw waluty brytyjskiej i sposobu podawania ceny;
- praca w grupach: uzupełnianie dialogów (pytanie o cenę, podawanie ceny, decydowanie o zakupie);
- prezentacja wypełnionych dialogów w parach;
- ćwiczenia w słuchaniu dla uzyskania konkretnej informacji (notowanie nazw ubrań i cen);
- odgrywanie scenki „W sklepie” z użyciem realnych przedmiotów i kartek z cenami.

Faza końcowa:
- zapisanie najlepszego dialogu na tablicy i w zeszytach;
- podsumowanie i ocena pracy uczniów;
- praca domowa: ćw. 3 i 4, str. 6. (podawanie ceny, kupowanie).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.