X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 13878
Przesłano:

Techniki strzyżeń włosów. Scenariusz lekcji

SCENARIUSZ LEKCJI

Temat : Techniki strzyżeń włosów.

Zawód: technik usług fryzjerskich 514 [02] Klasa II
Przedmiot: TECHNOLOGIA FRYZJERSTWA
Materiał nauczania: STRZYŻENIE WŁOSÓW

1. Cele lekcji:
- zapoznanie się z podstawowymi pojęciami związanymi ze strzyżeniem włosów;
- kształcenie umiejętności dostrzegania odpowiedniego gatunku włosów aby zastosować odpowiednia technikę i sposób strzyżenia z szczególnym uwzględnieniem wybranej fryzury;
- kształcenie umiejętności doboru odpowiednich technik strzyżenia do autentycznych
potrzeb i wymagań klienta;
- kształcenie umiejętności dostosowania technik strzyżenia, do włosów które wymagają nadania objętości fryzury największe znaczenie w pracy zawodowej fryzjera;
- kształcenie umiejętności posługiwania się poprawnym językiem zawodowym;
- uwrażliwienie ucznia na konsekwencje złego doboru techniki i metody strzyżenia do gatunku włosów;
- rozwijanie nawyku kreatywnego myślenia, poprawnego wypowiadania swoich myśli w czasie rozwiązywania problemu;
- wdrażanie do odpowiedzialności za sukcesy i porażki swoje i swojej grupy.
2. Pomoce:
• krzyżówka;
• główki treningowe;
• zestaw multimedialny;
• arkusze z ilustracjami prezentującymi techniki strzyżenia;
• rysunki fryzur.
3. Metody (według W. Okonia):
mini wykład, praca indywidualna oraz w grupie, praca z książką, studium przypadku, ćwiczenia.
4. Czas: jedna godzina lekcyjna.
5. Przebieg lekcji:

- Wprowadzenie (czynności organizacyjne):
> Sprawdzenie listy obecności
> Podanie tematu lekcji.
> Podanie uczniom celów lekcji.
> Sprawdzenie wiadomości z ostatnich zajęć.
> Powtórzenie materiału: Ćw.1. Ćwiczenie indywidualne. Opisz w tabeli poznane cele strzyżenia oraz wklej przygotowane przez siebie zadanie domowe (przykład fryzury przed i po strzyżeniu).
- Realizacja tematu:
> Podanie tematu i zapoznanie z celami zajęć
> Mini wykład wprowadzający. Zapoznanie uczniów z podstawowym nazewnictwem zawodowym oraz z nazewnictwem szczegółowym. Prezentacja multimedialna dotycząca poznania podstawowych technik strzyżenia włosów.
> Podanie uczniom notatki z lekcji.
- Notatka z lekcji:

1. Strzyżenie jest podstawowym zabiegiem fryzjerskim, który usuwa pewną ilość włosów wraz z nadaniem im pożądanej formy.
2. Techniki strzyżenia wykorzystuje się do uzyskania formy podstawowej oraz do jej wykończenia. Dlatego techniki strzyżenia dzieli się na podstawowe i uzupełniające.
3. Techniki podstawowe wpływają na bazową linię fryzury oraz nadanie kształtu fryzurze – cieniowanie i palcowanie.
4. Techniki uzupełniające (pomocnicze) wpływają na objętość i fakturę fryzury – degażowanie, efilacje i konturowanie.
5. Zastosowanie linii prostych nadaje fryzurze mocny charakter, półokrągłe, falowane linie dają wrażenie miękkości i delikatności. Linie łamane mogą stwarzać wrażenie łagodzące rysy lub je wyostrzać.

> Ćw. 2. Praca w grupach. Nazwij techniki strzyżeń oraz za pomocą jakich narzędzi mogą być wykonane na przedstawionych zdjęciach.
ZADANIE DOMOWE
Rozwiąż krzyżówkę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.