X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 13800
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dzień Pluszowego Misia

Scenariusz do zajęcia organizowanego z okazji
"Dnia Pluszowego Misia".

Temat: "Wycieczka z przyjacielem".

Grupa wiekowa- 4 latki(nazwa grupy-"Misie")

Cele:Wdrażanie dzieci do szanowania zabawek.
Wzbogacanie czynnego słownika dziecka.
Zapoznanie z trybem życia niedźwiadka.
Usprawnianie narządów mowy poprzez ćwiczenia
języka.
Kształcenie spostrzegawczości wzrokowej.
Wdrażanie do estetycznego wykonania pracy
plastycznej.
Wyzwalanie u dzieci radości i zadowolenia
z wykonywanych zadań.

Metoda: słowna- wiersz, piosenka
czynna- zadań stawianych do wykonania
poglądowa- pokaz, obserwacja

Forma: zabawa z cała grupą.

Pomoce dydaktyczne: pluszowe zabawki misie,puzzle przedstawiające misie, papierowe sylwety liści wycięte z kolorowego papieru, pojemniki z miodem, łyżeczki jednorazowe, skrawki kolorowej bibuły i kolorowej wycinanki,klej, sylweta tortu urodzinowego, płyta CD z piosenkami.

PRZEBIEG ZAJĘCIA.

1.Nawiązanie do zabawy-recytacja wiersza przez nauczycielkę pt. "Niedźwiadek" Danuty Dembińskiej.

Niedźwiedź zimą smacznie śpi,
ciepłe lato mu się śni.
Grube futro misia grzeje,
w czasie zimy misiu nie je.

Latem naje się do syta,
o wygodny miś nie pyta,
nie potrzebna mu poduszka,
nie korzysta misiu z łóżka.

Chociaż wiatr po lesie huczy,
miś nie słyszy, przez sen mruczy,
a gdy wiosna już nadchodzi,
niedźwiedź z nory swej wychodzi.

Przeciera zaspane oczy,
na polanę szybko kroczy,
bo jest głodny niesłychanie,
zjadłby miodu na śniadanie.

2."Mój przyjaciel miś"-przedstawienie swojego pluszowego misia-imię, wielkość, kolor. Dzieci próbują określić swojego misia-jaki jest?-milutki, gładki, ciepły, śmieszny, mięciutki, milusieńki, puszysty, kochany, itp.

3."Powitanie-przytulanie"
Dzieci sadzają misia przed sobą na dywanie
i wykonują czynności wskazane przez nauczycielkę:
-witamy prawą łapkę misia,
-witamy lewą łapkę misia,
-głaskamy go po głowie,
-mówimy szeptem jemu do uszka
-przytulamy misia,
-kołyszemy misia do snu.

4."Wycieczka".
Wszystkie dzieci razem z misiami ustawiają się
w pociąg i ruszają po sali przy piosence pt. "Jadą misie"(płyta CD "Pląsy z długą brodą"część 2).

1. Jadą, jadą misie
tra la lala la
śmieją im się pysie
ha ha ha ha ha
Pojechały do lasu
narobiły hałasu
pojechały do boru
narobiły rumoru.

Dzieci zatrzymują się na wyznaczonej stacji numer 1
losują koperty z puzzlami.Zadanie do wykonania: -ułóż obrazek z części( 4 elementy przedstawiające misia),zadanie dla każdego dziecka.

2. Jada, jadą misie
tra la la la la
śmieją im się pysie
ha ha ha ha ha
Przyjechało w koni sześć
i wołają-dajcie jeść.

Stacja numer 2.
Dzieci spacerują po "lesie" w poszukiwaniu jedzenia.
Na dywanie rozłożone są sylwety liści. Zadanie do wykonania:dzieci podnoszą liście i zbierają tylko te, które mają na zewnętrznej stronie namalowany słoik z miodem.

3. Jada, jadą misie
tra la la la la
śmieją im się pysie
ha ha ha ha ha
A misiowa jak może
prędko szuka w komorze
plastry miodu przynosi
pięknie gości swych prosi.

Stacja numer 3.
Nauczycielka informuje dzieci:
-Dzisiaj jest także wasze święto, bo nazywacie się misie, dlatego też czeka na Was niespodzianka-ciasteczka i miodek.
Dzieci smarują sobie uta miodem przygotowanym
w pojemniczkach używając łyżeczek.
Nauczycielka mówi:
-Pokażemy naszym misiom jak należy zlizywać miodek.
Dzieci wykonują ruchy języka według wskazówek nauczycielki:
-zlizujemy górną wargę,
-zlizujemy dolną wargę,
-zlizujemy usta ruchem okrężnym.

4. Jada, jadą misie
tra la la la la
śmieją im się pysie
ha ha ha ha ha
zjadły misie plastrów sześć
i wołają jeszcze jeść.

Stacja numer 4.
Następuje zabawa plastyczna pt. "Tort urodzinowy"
Dzieci wspólnie wyklejają kolorowymi skrawkami bibuły i papieru z wycinanki sylwetę tortu narysowanego na brystolu.

5. Zakończenie-Taniec z misiami przy piosence
pt. "Ty i ja"-inscenizacja ruchowa do piosenki.

Ty i ja, ty i ja
(wskazują palcem na misia i siebie)
misie szare, misie szare obydwa
(tańczą z misiem trzymając go za łapki)
I kochają się te misie
Przytulają swoje pysie
(dzieci przytulają misie do siebie)
misie szare, misie szare obydwa
(tańczą z misiem trzymając go za łapki).

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.