X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 13698
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawy z głoskami, wyrazami - scenariusz zajęć

SCENARIUSZ ZAJĘĆ ,, ZABAWY Z GŁOSKAMI, WYRAZAMI”

Grupa dzieci : 6-latki

Cele główne:
- dostosowanie treści programowych do możliwości rozwojowych dziecka- indywidualizacja.
- kształtowanie umiejętności dokonywania analizy i syntezy słuchowo-wzrokowej.

Cele operacyjne:
- dziecko rozpoznaje wizytówkę z własnym imieniem
- dziecko rozpoznaje głoski na początku wyrazu, na końcu, dzieli na sylaby,
- liczy sylaby w wyrazach ,umieszcza obrazki do odpowiednich pętli w zależności od ilości sylab
-dobiera podpis do obrazka
- dzieci zdolne- wyszukują spośród wielu liter te, które rozpoczynają się ich imiona.

Metody pracy:
- m. odimienna I.Majchrzak
- czynnościowa
- zadań stawianych przez nauczyciela.

Forma pracy:
- grupowa
- indywidualna
- zabawy z słowami.

Środki dydaktyczne: wizytówki z imionami, koperty, obrazki do analizy i syntezy słuchowej, wyrazy, litery, obrazki do kolorowania, obręcze, cyfry.

Przebieg:

1.Powitanie dzieci, zaproszenie do zabawy z słowami, głoskami.

2.,,Przesyłka od listonosza” dzieci siedzą w kole, podają sobie kolejno listy z wizytówką własnego imienia, jeśli dziecko rozpozna swoją wizytówkę, przesyłkę zatrzymuje przy sobie, a inne podaje dalej aż wszystkie listy trafią do dzieci.

3.Sprawdzenie co jest w tych listach- każde dziecko otrzymuje inne obrazki i różną ich ilość- przeliczanie.

4.Zaproszenie do wykonywania zadań:

5.,,Poszukaj wśród swoich obrazków te, które rozpoczynają się ta samą głoską”- dzieci głoskują nazwy, segregują obrazki, sprawdzenie wykonania zadania. Każde dziecko kolejno wskazuje początkowe głoski w swoich obrazkach

6.,, Spróbuj odszukać dwa obrazki, których nazwy kończą się tą sama głoską – sprawdzenie poprawności wykonania zadania u każdego dziecka.

7.,,Ile sylab”- wybranie przez dziecko jednego obrazka, podzielenie jego nazwy na sylaby i umieszczenie w odpowiedniej pętli oznaczonej odpowiednią liczbą 1,2,3,4,5 w zależności od ilości sylab w danym wyrazie- sprawdzenie poprawności wykonania.

8.Zabawa ruchowa ,, Czarodziejski tamburyn”

9.Wykonanie kolejnego zadania- odszukaj na stoliku obrazek, którego nazwa rozpoczyna się tą samą głoska co twoje imię, jeśli rozpoznajesz swoją pierwszą literę z imienia też możesz wziąć, jeśli chcesz możesz odszukać podpis do obrazka- sprawdzenie poprawności wykonania zadania.

10. Kolorowanie obrazków, liter i napisów przez dzieci.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.