X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 13278
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wiosenna łąka dla mamy i taty - zajęcie otwarte dla rodziców

TEMAT: „Wiosenna łąka dla mamy i taty” – zajęcie otwarte dla rodziców;

GRUPA WIEKOWA: 5-latki

CELE
- dz. rozpoznaje i nazywa element łąki znajdujący się w jego kopercie;
- dz. dz. uważnie słucha zagadek;
- dz.. określa położenie przedmiotów w przestrzeni;
- dz. cierpliwie czeka na swoją kolej, by uzupełnić powstający obraz (łąkę);
- dz. dobiera do pary takie same litery (mała i duża), nazywa je;
- dz. rozpoznaje swoje imię wśród innych;
- dz. wykonuje wiosenną łąkę dla rodziców;
- dz. współpracuje w grupie.

METODY:
- czynna: zadań stawianych do wykonania
- słowna: rozwiązywanie zagadek
- oglądowa: obserwacja

POMOCE: elementy do wypełnienia zarysu łąki w kopertach po jednym dla każdego dziecka (kwiaty, biedronki, motyle, pszczoły...); kartki z literami (wielkimi i małymi), kartka z naklejoną biedronką wykonana wcześniej przez dziecko, farby, słomki.


PRZEBIEG ZAJĘCIA:

1.Piosenka na powitanie – dz. zaprasza rodzica i kolejne dziecko do zabawy:
„Ty i ja, raz i dwa, przechadzamy się /3X (spacerują w parze po obwodzie koła)
ja Ci podam prawą, ja Ci podam lewą, (podają prawą rękę, podają lewą)
a Ty mi podasz dwie i przechadzamy się.” (odwracają się do innej osoby i tworzą nową parę)

2.„Zabawa z literkami”- dz. porusza się w rytm muzyki, na przerwę w muzyce dziecko szuka dziecka z taką samą literą (wielka i mała) i ustawia się w pary, nazywa je.

3.„Nazywamy elementy wiosennej łąki” – dz. wybiera kopertę z elementem łąki, nazywa go.

4.„Mieszkańcy łąki” – zagadki; chętne dz. odgaduje zagadkę, a dz. które posiada odgadnięty element umieszcza go na tablicy (łąka), określa położenie, przelicza wskazane elementy.

5.„Wiosenne kwiatki” – zabawa ruchowa; na sygnał słowny dz. wstają i zamieniają się miejscami (stokrotki, konwalie, jaskry).

6.„Wiosenna łąka” – zajęcie plastyczne, ćwiczenia oddechowe; dz. na wcześniej przygotowaną kartkę z naklejonymi elementami biedronki nakłada krople rozwodnionej farby, które rozdmuchuje poprzez słomkę (rodzic obserwuje dziecko, pomaga nanieść krople farby).

7.„Taniec na łące” na podst. utworu A. Vivaldiego „Wiosna” – „Cztery pory roku” (dz. zaprasza do tańca rodzica i wspólnie naśladują zabawy mieszkańców łąki)

8.„Łąka dla mamy i taty” – dz. wręcza wiosenny obrazek.


mgr Jolanta Bąkowska

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.