X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 13133
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Choinka w lesie

Scenariusz zajęć

Temat: „Choinka w lesie"
Grupa: 4 latki
Prowadząca: Izabela Kijewska

Cele ogólne:

• Rozwijanie umiejętności porównywania (porównywanie rozmiarów trójkątów dwumiarowych)
• Rozwijanie umiejętności porządkowania (ustawianie trójkątów dwumiarowych wg zmiejszającej się wilekości).
• Ćwiczenie w zastępowaniu kształtami goemetrycznymi częsci prawdziwych przedmiotów.
• Zachęcanie do stosowania języka matematycznego (słownictwo związane z wielkością, góra, dół, trójkąt)

Cele operacyjne:
Dzieci potrafią :
• Rozwiązać zagadkę
• Ustawić trójkąty w kolejności od największego do najmniejszego tak, żeby przedstawiały choinkę
• Ustawić 3-5 trójkątów w kolejności od najmniejszego do największego tak, żeby przedstawiały choinkę

Formy pracy:
• grupowa
• indywidualna
Metody:
• oglądowa
• słowna
• czynna
Środki dydaktyczne:
• ilustracja choinki
• zagadka
• gazety
• kształty symbolizujące choinkę – trójkąty
• kartki, klej

Przebieg:

1. Powitanie „Iskierka”

2. Rozwiązanie zagadki „Choinka” („Zagadki z przedszkolnej szaufladki” – J. Iwanowski, G. Sabalska)
Zielona, z lasu wzięta,
Wesoło nam z nią w święta.
Igieł ma więcej od krwaca,
A nawet więcej od jeża,
Zimą i latem jednaka,
Zawsze zielona i świeża.

3. Rozmowa nt wyglądu choinki

4. Ułożenie choinki z trójkątów na tablicy

5. Zabawy ruchowe „ Szaleństwa na śniegu”
- jazda na nartach – dzieci stają na kartkach papieru i imitują sposób poruszania się na nartach
- lepienie i rzuty śnieżkami - dzieci zgniatają kartki w kule i na sygnał rzucają w kolegę, a następnie do celu – kosz
- „ sopelki „ – podskoki do najwyżej zwisającego sopla
- wykonanie aniołka na śniegu

6. „Las pełen choinek”- dzieci trzymają różnej wielkości trójkąty (klocki): mały, większy, największy; w rytm muzyki poruszają sie po Sali, na ciszę – tworzą grupki 3 osobowe (klocek mały, większy, największy); układają 3 częściową choinkę w grupkach.

7. Praca indywidualna: „Choinka” – układanie choinki z trójkątów na kartce w odpowiedniej kolejności. Gdy trójkąty są ustawione od największego do najmniejszego tworząc kształty choinek, przyklejają je do kartki.
Stopniowanie poziomu trudności: wykonanie choinki 3-5 trójkątów.

8. Wywieszenie prac na wystawie

9. Podziękowanie za wspólne zajęcia.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.