X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 13063
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zabawy z kinezjologią

Cele ogólne:
rozwijanie myślenia i koordynacji.

Cele operacyjne: dziecko
- potrafi wykonać proste ćwiczenia naprzemienne,
- wie jak wykonać ćwiczenie Cook'a,
- rysuje oburącz.

Przebieg zajęć

1. Powitanie dzieci wyliczanką: Wszyscy sa witam was, zaczynamy już czas - przy równoczesnym wykonywaniu ćwiczeń naprzemiennych. (przed zajęciami przykleiłam dzieciom koła na kolanie i ręce, aby łatwiej było dzieciom wykonywać ćwiczenia, koła były w takich samych kolorach, dzieci wiedziały że trzeba dotykać kolana rączką z naklejką).

2. Wysłuchanie opowiadania nauczyciela - wizualizacja.
Dzieci leżą wygodnie na dywanie w pozycji Cook'a,
na zakończenie opowiadania o "Wiosennej łące i śpiewie ptaków", dzieci podnoszą się i siadają w końcowej pozycji z paluszkami połączonymi i językiem na podniebieniu.

3. Wysłuchanie z płyty cd, odgłosów niektórych znanych dzieciom ptaków: kukułka, sowa, dzięcioł, kawka itp.

4. Poznanie nowego ćwiczenia wyciszającego "Sowa", pohukiwanie za ręką.

5. Zabawy w rysowanie oburącz: na dywanie, na tekturkach po konturach leniwej ósemki i w powietrzu.

6. Przejście do stolików i znalezienie swojego zadania po kolorze koła jakie dziecko ma naklejone na ręce. Karta pracy - zaprowadzenie ptaka do jego budki po drodze leniwej ósemki, najpierw palcem a potem kredka.

7. Zabawa przy piosence "Wiosna", podczas refrenu ćwiczenia naprzemienne.

8. Zakończenie zajęć - relaksacja na dywanie przy odgłosach łąki.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.