X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 1293
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Konspekt zajęć prowadzonych w grupie dzieci 3-4 - letnich: "Rozśpiewane dzieciaczki"

Temat bloku: Idą święta – zielony gość w przedszkolu i w domu.

Cel ogólny: Rozwijanie wrażliwości muzycznej oraz poczucia rytmu podczas zabaw przy piosence.

Cele szczegółowe:
- naśladuje ruchy „słoni” i „os”
- umie chodzić na czworakach
- uważnie słucha piosenki
- potrafi powiedzieć jak wyglądała choinka
- próbuje grać na instrumentach
- słucha poleceń nauczycielki

Czas trwania: 10-15 minut

Metoda realizacji:
-m. zabawy
-m. słowna – rozmowa, objaśnienia
-m. oglądowa – pokaz
-m. czynna – zadania stawiane dzieciom
-m. słuchanie muzyki
-m. ruch przy muzyce

Formy pracy:
-indywidualna
-grupowa
Pomoce:

-płyta CD z nagraną piosenką „Choinka przedszkolaczków”
-tamburyno
-grzechotka

Przebieg:

1.Powitanie – śpiewanie piosenki „Gwiazdka”
Dzieci siedzą w kole i śpiewają piosenkę jednocześnie pokazując ruchem rąk jej treść.

2.Zabawa ruchowa „Wysoko – nisko”
Dzieci przy dźwiękach niskich poruszają się jak ciężkie „słonie” (na czworakach) a przy dźwiękach w rejestrze wysokim latają „osy”.

3.„Choinka przedszkolaczków” – słuchanie piosenki i omówienie jej.
- Jak wyglądała choinka?
- skąd wzięto choinkę?

4.Zabawa rytmiczna przy piosence
Dzieci biegają w rozsypce, po całej sali przy akompaniamencie tamburyna.
Po usłyszeniu melodii piosenki wyciągają ręce w bok i naśladują nimi poruszające się gałązki choinki.

5.Zapoznanie z instrumentem perkusyjnym – grzechotką i sposobem gry na niej
Nauczycielka pokazuje jak należy trzymać grzechotkę, aby wydobyć z niej dźwięk. Dzieci otrzymują grzechotki i próbują na niej grać.

6.Marsz po kole przy piosence „Choinka przedszkolaczków” z grupowym akompaniamentem
Dzieci maszerują po kole i „grają” w rytm usłyszanej melodii.

7.Ewaluacja
Jeśli podobały się Wam (zajęcia) muzyczne zabawy, to zatańczcie wesoło (skocz wysoko, klaszcz i śpiewaj), a jeżeli nie to skacz jak malutka piłeczka – malutkie podskoki.

Literatura:
Przewodnik metodyczny do pracy z dziećmi czteroletnimi z wykorzystaniem książki Moje 4 lata cz. 2, s.65

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.