X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 12600
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Wielkanocne spotkanie - inscenizacja słowno-muzyczna na podstawie baśni J.CH. Andersena "Brzydkie kaczątko" oraz wspólne z rodzicami zajęcia plastyczne: Wielkanocna pisanka

TEMAT ZAJĘĆ:

„ Wielkanocne spotkanie” – inscenizacja słowno-muzyczna na podstawie baśni J. CH. Andersena „ Brzydkie kaczątko” oraz wspólne z rodzicami zajęcia plastyczne: „ Wielkanocna pisanka”.

TREŚCI PROGRAMOWE:

Dziecko:
- występuje w inscenizacjach i teatrzykach przyjmując określone role;
- wykonuje przygotowane scenki i tańce, śpiewa piosenki;
- pełni rolę gospodarza wobec zaproszonych gości;
- wykonuje samodzielnie upominki dla członków rodziny;
- zna niektóre zwyczaje świąteczne : malowanie pisanek.

CELE OGÓLNE:

- wzmacnianie więzi emocjonalnej w grupie przedszkolnej i w gronie rodzinnym;
- organizowanie sytuacji sprzyjającej wykorzystywaniu posiadanych umiejętności i sprawności;
- integrowanie środowiska rodzinnego z grupą przedszkolną;
- wdrażanie do wspólnego z rodzicami wykonywania zadania;
- uzyskiwanie satysfakcji z zaplanowanej i wykonanej pracy.

CELE SZCZEGÓŁOWE:

Dziecko:
- chętnie i z radością gości w grupie rodziców;
- występuje przed rodzicami, prezentuje swoje umiejętności;
- jest dumne ze swojego występu

PRZEBIEG:

1. Powitanie zaproszonych rodziców;
2. Inscenizacja słowno – muzyczna „ Brzydkie Kaczątko” na podstawie baśni J. CH. Andersena.

Narrator:
Prześlicznie było na wsi – słonecznie i pogodnie. Pod jednym z liści młoda kaczka usłała sobie gniazdo i siedziała w nim na jajkach. Nudziło się jej bardzo. Ale wreszcie jajka zaczęły pękać. Co chwila ze skorupki wysuwała się żółciuteńka główka kaczątka. Na samym końcu wykluło się szare, duże, niepodobne do innych kaczątko.

Układ ruchowy „ Skorupki” – „Suity baletowe Piotra Czajkowskiego” ( płyta CD utwór nr 7);

Układ taneczny „ Kaczątka wykluwające się z jajek” – „Suity baletowe Piotra Czajkowskiego” ( płyta CD, utwór nr 6);

Układ taneczny „ Życie na podwórku” – melodia pt. „ Wszyscy maszerują”
( płyta CD „ Warsztaty muzyczne UŚ”);

Narrator:
Małe kaczęta szybko poczuły się na podwórku jak u siebie w domu. Ale brzydkie kaczątko tylko popychano i szczypano. Wreszcie nie mogło dłużej wytrzymać. Uciekło i przedostało się przez płot na łąkę.

Układ taneczny „ Taniec Brzydkiego Kaczątka” – Bizet „ Menuet” ( płyta CD,
Przedszkole 5-latka);

Narrator:
Tymczasem nadeszła jesień. Było coraz zimniej, a brzydkiemu kaczątku coraz gorzej – chłodno, głodno i nikogo, kto by je polubił.

Układ taneczny „ Jesień” – melodia pt. „ Ruchome nutki” ( płyta CD
„ Warsztaty muzyczne UŚ”);

Narrator:
Nadeszła surowa i mroźna zima. Kaczątko żeby nie zamarznąć bezustannie pływało. Było zupełne same. Trudno opisać co przecierpiało w zimie.

Układ taneczny „ Zima” – C.Sint-Saens „ Akwarium” ” ( płyta CD
„ Warsztaty muzyczne UŚ”);

Narrator:
Wreszcie nadeszła wiosna. Siedzące w szuwarach kaczątko rozwinęło skrzydła, uniosło się do góry i zanim się obejrzało, znalazło się w pięknym ogrodzie, w którym po stawie pływały białe łabędzie.

Układ taneczny „ Łabędzie” – Suity Baletowe Piotr Czajkowski ( płyta CD,
utwór nr 16).

3. Złożenie przybyłym gościom życzeń z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych.

4. W salach wspólne z rodzicami zajęcia plastyczne „ Kolorowa pisanka”
( ozdabianie wyciętych sylwet jaj przygotowanymi przez dzieci ozdobnymi elementami z kolorowego papieru); zorganizowanie wystawki gotowych prac;

5. Wręczenie rodzicom przygotowanych upominków oraz zaproszenie do wspólnej degustacji bab wielkanocnych.

6. Pożegnanie gości i podziękowanie za wspólnie spędzony czas w przedszkolu.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.