X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 12398
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Zimowe zapasy - konspekt zajęć

Konspekt zajęcia w grupie 3 – 4 latków
prowadzonego dla nauczyciela stażysty
przez opiekuna stażu
w dniu07.11.2009r.

Temat zajęcia: Zimowe zapasy

Treści programowe:
- Pokazanie na wybranych przykładach (np. jeża, wiewiórki, jaskółki)jakie zwierzęta przygotowują się do nadchodzącej zimy (gromadzą zapas ,zasypiają)
- Zwrócenie uwagi na zmiany w wyglądzie zwierząt ,np. zmiana ubarwienia, gęstnienie futra

Cel główny:
Zapoznanie się ze sposobem przygotowywania się wiewiórki do zimy

Cele operacyjne:
• Uważnie słucha opowiadania czytanego przez nauczyciela;
• Wypowiada się na temat treści opowiadania;
• Wie w jaki sposób przygotowuje się wiewiórka do zimy
• Zna nazwę nowej pory roku
• Potrafi wybrać ilustracje związane z porą roku;
• Potrafi skupić uwagę na zajęciach
• Potrafi reagować na umówione sygnały
• Naśladuje w zabawie ruchy wiewiórki
• Potrafi zapełnić kontur parasola przy pomocy wydzieranki;
• Potrafi ocenić zajęcie.

Metody:
• Słowne – rozmowa;
• Oglądowe – pokaz;
• Ćwiczenia praktyczne.
• Aktywizujące- burza mózgów

Formy:
• Jednolita zbiorowa;
• Jednolita indywidualna.
Środki dydaktyczne:
• Opowiadanie „ D. Głośnickiej „ Zapasy wiewiórki” , ilustracje do opowiadania ,orzechy laskowe, włoskie ,szyszki, bębenek, tamburyn


Przebieg zajęcia:
1. Powitanie gościa: nauczyciela stażysty.
2. Wprowadzenie do tematu:
• Zagadka o jesieni _Rozmowa n/t pory roku jesień
• Układanie obrazka pociętego na części –wiewiórka
• Omówienie części ciała wiewiórki: głowa ,tułów, ogon, łapki
3. Słuchanie opowiadania ”Zapasy wiewiórki”
4. Rozmowa n/t .treści opowiadania
• Jaki problem miała wiewiórka
• Kto pomógł wiewiórce
• Co by się stało gdyby wiewiórka nie zdążyła przed zimą zrobić zapasów?
Wyjaśnienie pojęcia -spiżarnia
5.Zabawa orientacyjno-porządkowa „Wiewiórki i dzięcioły”
Dzieci podzielone na 2 grupy;
Na sygnał tamburynu wiewiórki szukają orzeszków, skaczą z drzewa na drzewo: na sygnał bębenka dzięcioły szukają korników w drzewie. Zabawę powtarzamy 2 x. Potem następuję zamiana ról .Znów powtarzamy 2x.
6.Zapoznanie z pożywieniem wiewiórek :orzechami
Oglądanie przez dzieci orzechów degustacja
Wypowiedzi dzieci na temat smaku., wyglądu
,
9.Podsumowanie zajęcia
10.Ewaluacja zajęcia.
Co najbardziej podobało ci się w zajęciu? Wypowiedzi dzieci
Narysuj odpowiednią minę:
- jeśli zajęcie ci się podobało

- jeśli tylko trochę podobało ci się zajęcie

- jeśli zajęcie ci się nie podobało

5. Uwagi:

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.