X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 12367
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Poznajemy przedszkole oraz kolegów - scenariusz zajęć

Grupa wiekowa: 3 - latki
Temat kompleksowy: POZNAJEMY PRZEDSZKOLE ORAZ KOLEGÓW
Temat zajęć: Lubimy bawić się w ogrodzie.

Cel ogólny:
- poznanie przedszkola i otoczenia

Cele szczegółowe – dziecko:
- zrozumie i będzie przestrzegał zasad dotyczących zgodnego współżycia w grupie
- zrozumie podstawowe zasady, że nie wolno krzywdzić innych
- zgodnie będzie korzystało ze wspólnych miejsc do zabawy, urządzeń, zabawek
- będzie zwracało się kulturalnie do innych – używanie zwrotów grzecznościowych
- będzie bezpiecznie korzystało z zabawek i sprzętu ogrodowego, zgodnie z ustalonymi zasadami
- dbało o wspólne sprzęty i zabawki oraz będzie zachowywało porządek w otoczeniu

Metoda: czynna, oglądowa, słowna
Forma: zbiorowa, indywidualna
Pomoce:
- klocki
- wiersz J. Tuwima pt. „Skakanka”
- ilustracje z placem zabaw
- karta pracy z kolorowaną
- kredki

Przebieg zajęć:

1. Przywitanie się, przypomnienie imion naszych kolegów i koleżanek.

2. Czym będziemy się bawić. Poznawanie swojej sali i znajdujących się w niej zabawek.

3. Ustalenie zasad dotyczących zabaw w sali, zgodne korzystanie ze wspólnych miejsc d zabawy, zabawek, gier, spokojne oczekiwanie na swoją kolejką. Okazywanie współczucia i pocieszenia, kiedy ktoś się przewróci, uderzy, zachoruje, a także wtedy, kiedy komuś się nie uda i jest mu przykro.

4. Budowanie z klocków i układanie układanek według własnych pomysłów.

5. Słuchanie wiersza J. Tuwima „Skakanka” – dzieci odpowiadają na pytania nauczyciela.

6. Rozmowa na temat zabaw w ogrodzie: w piaskownicy, na sprzęcie ogrodowym, przy użyciu piłek itd.

7. Ustalenie zasad bezpiecznego zachowania w ogrodzie: zakaz stwarzania sytuacji zagrażających bezpieczeństwu innych dzieci, np. podstawianie nogi, sypanie piaskiem, spychanie z urządzeń ogrodowych, uświadomienie konsekwencji takich zachowań.

8. Kolorowanie kolorowanki

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.