X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 12068
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Dyskoteka z Misiem - scenariusz integracyjnej imprezy grupowej

Grupa: Dzieci z grupy Misie: 5 – 6 latki.
Opracowanie i prowadzenie: M. Ściślak , K. Plachetka.
Cele ogólne:
- Uczestniczenie w zabawach rytmicznych, pląsach przy muzyce;
- Kształtowanie estetyki ruchu i poczucia rytmu do muzyki;
- Zacieśnianie kontaktów interpersonalnych z grupą poprzez wspólny udział w zabawie zorganizowanej;
- Rozwijanie swobodnej ekspresji tanecznej i ruchowej do muzyki;
- Przyswajanie nawyku kulturalnego zachowania się.

Przebieg uroczystości:

I. Powitanie dzieci na grupowej dyskotece z misiem przez nauczycielki, przy piosence „Witajcie w naszej bajce” (CD nr26 „Fasolki”1). Zapoznanie ze słowami rymowanki: „Jeśli smutny jesteś dzisiaj, do zabawy zabierz misia”. Powtarzanie rymowanki przed każdą zabawą.

II. Przedstawienie swoich, przyniesionych z domu misiów przy dźwiękach muzyki „Trisch Polka” ( CD nr15 „ASM cz.1”).

III. Zabawa ilustrowana ruchem wg pomysłu dzieci do piosenki „Jadą, jadą misie” (CD nr13 „Przeboje dla dzieci i dorosłych”)

IV. „Idzie miś”- zabawa słowno – ruchowa wg J. Stadnickiej. Dzieci poruszają się zgodnie z tekstem i rytmem podanym przez N. (szybko-wolno, cicho-głośno, lekko-ciężko).

I-dzie miś do przo-du, i-dzie miś do ty-łu, ska-cze, bo mu jest we-so-ło, kla-szcze, bo mu mi-ło!

V. „Dwa malutkie misie”- zabawa ilustrowana ruchem do treści piosenki z wykorzystaniem pluszaków (CD nr7 „MDS”).

VI. Swobodna ekspresja taneczna do muzyki dyskotekowej z misiem lub kolegą/koleżanką.

VII. „Znajdź swojego misia”- zabawa muzyczno-ruchowa. N. ustawia misie w różnych częściach sali. Dzieci poruszają się swobodnie przy muzyce. Na przerwę w niej odszukują swojego misia i przytulają go (CD nr12 „Marsz” ASM cz.I)

VIII. Swobodna ekspresja taneczna do muzyki poważnej z misiem lub kolegą/koleżanką (CD 5, 6,10,11,14, itp. ASM cz.I)

IX. „Co robi mój miś?”- zabawa z wykorzystaniem niewerbalnych środków wyrazu: ruch, gesty, mimika, dźwięki (np.: skacze, płacze, czesze się, pływa, itp.). Pozostałe dzieci odgadują zagadkę.

X. Swobodna ekspresja taneczna do muzyki dziecięcej (Fasolki, Smerfy, Mini-Mini, itp.)

XI. Pożegnanie zabawą ilustrowaną ruchem do piosenki „Mój stary, dobry miś” (CD nr33 „Wesoła Szkoła Sześciolatka cz1.”) Podziękowanie za wspólną zabawę.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.