X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 11972
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Walentynki w naszym przedszkolu - scenariusz imprezy integracyjnej

WALENTYNKI W NASZYM PRZEDSZKOLU
scenariusz imprezy integracyjnej dla grup w naszym przedszkolu

Dnia :14 lutego 2011r.
Miejskie Przedszkole nr 7 w Knurowie
Prowadzące: mgr Gabriela Cieślik, mgr Regina Powiecka

Treści programowe :
• kształtowanie umiejętności społecznych dzieci : porozumiewanie się
z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w sytuacjach zadaniowych (1.3)
• wspomaganie rozwoju mowy (3.3)
• wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosuje
w poznawaniu siebie i swojego otoczenia (4.1)
• wychowanie przez sztukę – muzyka i śpiew, pląsy i taniec (8.1)
• wychowanie przez sztukę – różne formy plastyczne (9.1)
Cele ogólne :
- kultywowanie tradycji walentynkowej;
- zachęcenie dzieci do okazywania uczuć innym osobom ( kolegom, koleżankom, rodzicom i bliskim)
- nawiązywanie kontaktów interpersonalnych w czasie wspólnych zabaw;
- rozwijanie u dzieci poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej.
Cele operacyjne:
- zna tradycje Walentynkowe, oraz wie co to jest Walentynka;
- potrafi rozpoznać swoje uczucia i dostrzega je u innych;
- umie wyrazić swoje uczucia;
- potrafi współpracować z rówieśnikami;
- komunikuje się w grupie za pomocą słów, mimiki i gestów.
Metody :
czynna – zadań stawianych do wykonania;
słowna – rozmowa, objaśnienia, instrukcje;
oglądowa – pokaz, obserwacja.
Formy :
zbiorowa, praca w małych zespołach.
Pomoce :
ciekawostki n/t dnia św. Walentego, szablony serduszek walentynkowych wyciętych z brystolu, płyty i kasety z nagranymi piosenkami, zagadki bajkowe, puzzle bajkowe, materiały potrzebne do prac plastycznych, upominki dla każdego dziecka.

Przebieg:

1. Powitanie piosenką ,, Czy gruby, czy chudy...”.

2. Wysłuchanie wiersza ,,Walentynki”.

W dniu świętego Walentego
nic nie może dziać się złego,
nikt nie może się dziś złościć,
bo dziś nadszedł dzień miłości...
Mamy dzisiaj Walentynki
święto chłopca i dziewczynki.
Takich co to się kochają
no i sobie też ufają.
Nawet słoniki porcelanowe
kotki, żyrafy całe pluszowe,
dziś wysyłają swe Walentynki...
Ja wrzucam moją do Twojej skrzynki
śląc w niej całusy takie gorące,
jakby wyssało je całe słońce !
Złap je i spróbuj domyślić się,
kto tak szalenie pokochał Cię ?

3. Pogadanka n/t zwyczaju walentynkowego, historii i tradycji obchodzenia ,,Dnia św. Walentego’’ –patrona zakochanych, w którym to dniu ludzie wysyłają do ukochanych ,,walentynki”- czyli wierszyki, wyznania czy drobne upominki; rozmowa n/t okazywania miłości osobom (komu i w jaki sposób?)
o Kogo kochamy ?
o Jak okazujemy miłość ?

4. Zabawa ruchowa z wykorzystaniem serca przy piosence ,, Mam serduszko” (na melodię piosenki ,,Mam chusteczkę”).
Mam serduszko, wielkie serce,
spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię,
rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię
Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko
Tobie podaruję !

Dana moja dana,
Moja ukochana.(2 x)

5. Konkursy ODSZUKAJ DRUGIEJ POŁÓWKI
- Na dywanie nauczycielka rozkłada połówki serc (serca są różnej wielkości i poprzecinane w różny sposób). Zadaniem dzieci jest dopasować serca tak, żeby pasowały do siebie.

6. Zagadki KTO KOGO KOCHA ? KTO KOGO LUBI ?
o Jak nazywa się bajka, w której występuje braciszek i siostrzyczka, którzy zgubili się w lesie i trafili do chatki Baby Jagi ?
o Kto obudził Królewnę Śnieżkę ?
o W jaki sposób Kopciuszek został Królewną ?
o Kto jest ukochaną Shreka ?
o Kto ożenił się z Calineczką ?
o Wymień przyjaciół Kubusia Puchatka ?

7. Puzzle ZAKOCHANE PARY I PRZYJACIELE
- Układanie w parach puzzli do rozwiązanych zagadek i naklejanie ich na przygotowane kartony.

8. Zabawa przy piosence ,,Nie chcę Cię znać?”-naśladowanie ruchem treści piosenki.

9. Ozdabianie Walentynek wg pomysłów i inwencji dzieci z wykorzystaniem przygotowanych materiałów plastycznych-praca w zespołach kilku osobowych. W tym czasie pozostałe dzieci bawią się z serduszkiem przy piosence,, Mam serduszko”.

10. Oglądanie wykonanych prac oraz tych, które dzieci wykonały na konkurs: ,,Kocha, lubi, szanuje... Miłość niejedno ma imię” .Wręczenie dzieciom biorącym udział w konkursie dyplomów i drobnych upominków.

11. Podziękowanie wszystkim dzieciom za udział w dzisiejszych zabawach i zachęcenie do wykonania Walentynek dla swoich bliskich po powrocie do sal.
-

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.