X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 1186
Przesłano:

Zajęcia wprowadzające; budowanie poczucia własnej wartości. Scenariusz nr 1 do "Programu profilaktycznego dla młodzieży"

Czas trwania : 1 godzina

Główne cele zajęć :

- prezentacja programu;
- budowanie zaufania i bezpieczeństwa w grupie;
- integracja grupy;
- rozwijanie u wychowanków świadomości własnych wad i zalet;
- budowanie poczucia własnej wartości siebie;
- rozwijanie samoświadomości ;
- uwrażliwianie wychowanków na ich uczucia oraz sposoby ich wyrażania;
- uświadamianie roli pozytywnego myślenia i samoakceptacji w życiu człowieka.

Cele operacyjne :

Wychowankowie :
- uświadamiają sobie własne cechy osobowości,
- są świadome, że każdy jest inny,
- potrafią zachować postawę tolerancji wobec innych,
- nabywają zaufania do siebie nawzajem, mają poczucie bezpieczeństwa,

Metody :

- dyskusja;
- praca indywidualna;
- zabawy interakcyjne

Formy pracy :

- grupowa jednolita i zróżnicowana,
- indywidualna jednolita.

Środki dydaktyczne :

- materiały piśmienne (arkusze papieru, kolorowe pisaki),
- karteczki samoprzylepne,
- karty „Moje zalety i wady”, „Ocena samego siebie”.


Przebieg zajęć :

1. Zabawa interakcyjna „Autografy”.

2. Rundka „Ja to ja” .

3. Piszemy swój regulamin.

4. Ćwiczenie „Moje zalety i wady”.

5. Ćwiczenie „Herb”
(1)- w czym jestem dobry, a w czym chcę być lepszy;
(2)- naczelna wartość mojego życia, coś z czego nigdy nie zrezygnuję;
(3)- wartość szczególnie ceniona w mojej rodzinie;
(4)- co bym wybrał, gdybym mógł wszystko osiągnąć ,co tylko bym zechciał;
(5)- coś , w co najmocniej wierzę;
(6)- cztery słowa, które chciałbym usłyszeć o sobie od innych.)

6. Ćwiczenie „Ocena samego siebie” :
Naprawdę ważne dla mnie jest..................................................................
To, co nie jest dla mnie ważne, ale co muszę robić, to....................................................
Przeszkoda, którą chcę pokonać lub problem, który chcę rozwiązać, to.........................

Ewaluacja : Wychowankowie odpowiadają na pytania :
- Czy podobało się wam spotkanie ?
- Co dało wam to spotkanie ?

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.