X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 11713
Przesłano:

Konspekt zajęć rewalidacyjno - wychowawczych

Prowadząca: Alicja Sawczuk
Data: 11.04.2011
Czas: 4 godz. (12.00 – 16.00)
„IV” Grupa rewalidacyjno – wychowawcza.

Cel główne:
- rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej dziecka oraz jego indywidualnych zdolności twórczych,
- pobudzanie zmysłów: wzrokowych, dotykowych, słuchowych, smakowych, węchowych;
- podnoszenie sprawności manualnej rąk;
- usprawnianie w zakresie komunikacji.

Cele operacyjne (dziecko potrafi lub próbuje):
- współpracować z nauczycielem podczas zajęć,
- koncentrować uwagę na zadaniu przez kilka minut,
- potrafi skupić uwagę podczas oglądania bajki,
- wykonuje pracę plastyczną pomocą nauczyciela z użyciem waty i plasteliny – bazie,
- jest wrażliwe na piękno i estetykę,
- odczuwanie ciała jako całości;
- doświadczanie i integracja wrażeń dotykowych płynących z własnego ciała.

Środki dydaktyczne:
- odtwarzacz CD, płyta CD z muzyką relaksacyjną, przybory toaletowe, ręcznik, sztućce, lampka, olejek zapachowy cytrynowy, waciki z waty, klej, brązowa bibuła, karta pracy „bazie”, miska z ziemią, lusterko, karteczki samoprzylepne, bajka na DVD.
Metody pracy:
- słowna, pokazowa, działania praktycznego, elementy stymulacji polisensorycznej, elementy muzykoterapii, relaksacja.
Formy pracy: indywidualna, grupowa

Przebieg zajęć:
1. Powitanie (przywitanie się nauczyciela z uczniem przez podanie ręki i głośne „Dzień dobry”).
2. Czynności higieniczne w łazience: mycie rąk – próby samodzielnego kierowania rąk w stronę strumienia wody. Różnicowanie – zimna –ciepła woda, wycieranie ręcznikiem.
3. Spożywanie posiłku przez uczniów, zwracanie uwagi na estetykę spożywania posiłków.
4. Czynności higieniczne w łazience: mycie rąk – nauka samodzielnego odkręcania kranu, samodzielnego kierowania rąk w stronę strumienia wody, chwytania mydła, wycierania rąk.
5. Spotkanie z żywiołem: obserwacja ziemi, przesypywanie do miski, wkładanie rąk, zasypywanie, mieszanie ziemi w misce.
6. Odpoczynek – oglądanie bajki na DVD.
7. Wykonanie pracy plastycznej z pomocą nauczyciel – bazie z waty i bibuły.
8. Czynności higieniczne w łazience: mycie rąk – próby samodzielnego kierowania rąk w stronę strumienia wody. Różnicowanie – zimna –ciepła woda, wycieranie ręcznikiem.
9. Obiad – spożywanie posiłku, zwracanie uwagi na estetykę spożywania posiłków.
10. Czynności higieniczne w łazience: mycie rąk – nauka samodzielnego odkręcania kranu, samodzielnego kierowania rąk w stronę strumienia wody, chwytania mydła, wycierania rąk. 11. Odpoczynek – oglądanie bajki.
12. Spacer – obserwacje przyrodnicze, czerpanie radości z przebywania na świeżym powietrzu lub w razie nieodpowiedniej pogody zajęcia w sali doświadczania świata.
13. Zabawy przed lustrem- odkrywanie siebie (odklejanie kartek przyczepionych do lustra, przyglądanie się własnemu odbiciu w lustrze, wskazywanie części ciała).
14. Porządkowanie miejsca zajęć.
15.Indywidualne rozmowy z dzieckiem i rodzicem dziecka..
16. Ubranie butów, kurtek.
17. Pożegnanie: głośnie „Do widzenia”, machanie ręką na „papa”.

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.