X Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «.

»» ZDALNE NAUCZANIE. U nas znajdziesz i opublikujesz scenariusze ««
Numer: 11547
Przesłano:
Dział: Przedszkole

Tańce integracyjne jako forma pracy z dziećmi w przedszkolu - zajęcia otwarte dla rodziców, zajęcia koleżeńskie

SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO DLA RODZICÓW ORAZ
SCENARIUSZ ZAJĘCIA KOLEŻEŃSKIEGO
Data: 28.03.2011 r.
Prowadzący: mgr Klaudia Mojsak
Godz: 9.00- 10.00
Grupa wiekowa: 3-4 latki ,,Kangurki”


Temat dnia: Zajęcia otwarte dla rodziców, zajęcia koleżeńskie ,,Tańce integracyjne jako forma pracy z dziećmi w przedszkolu”.

Cele ogólne:
- Zapoznanie dzieci z różnymi rodzajami tańców integracyjnych;
- Wykorzystanie naturalnej potrzeby ekspresyjnego ruchu dzieci do danego tańca integracyjnego;
- Zastosowanie tańców integracyjnych na zajęciach;
Cele szczegółowe:
- wykonanie przez dzieci tańca integracyjnego ,,KAZACZOK”;
- wykonanie przez dzieci tańca integracyjnego ,,RADOSNY KRĄG”;
- wykonanie przez dzieci tańca integracyjnego ,,SPECKNERIN”;
- wykonanie przez dzieci tańca integracyjnego ,,KAPITAN JACK”;
- wykonanie przez dzieci tańca integracyjnego ,,SALY GARDENS”;

Metody pracy:
- słowne: rozmowa
- oglądowe: pokazy
- metody ekspresyjnego ruchu
- metody tańców integracyjnych
- metody praktycznego działania

Formy pracy:
- indywidualna
- grupowa
- zbiorowa
Środki dydaktyczne: odtwarzacz CD, płyta CD z nagranymi ,,tańcami integracyjnymi”.


Przebieg zajęcia:
1. Wykonanie przez dzieci tańca integracyjnego ,,KAZACZOK”:
- Dzieci są ustawione w kole w pozycji stojącej;
- Na początek dzieci klaszczą dłońmi 2 razy w kolana potem klaszczą 3 razy dłońmi i tak powtarzają cztery razy.
- Dzieci następnie krzyżują ręce dotykając łokci i tańczą podnosząc raz jedną nogę, raz drugą nogę.
- Potem następuje powtórzenie: dzieci klaszczą dłońmi 2 razy w kolana potem klaszczą 3 razy dłońmi i tak powtarzają cztery razy; dzieci krzyżują ręce dotykając łokci i tańczą podnosząc raz jedną nogę, raz drugą nogę.
- Następuje powtórzenie wszystkich ruchów 3 razy.
- Podczas wolniejszej muzyki dzieci w miejscu ( w kole) wykonują ruch obrazujący ,,przeciąganie się”- rozciąganie rękoma od środka do góry, od góry do środka.

2. Wykonanie przez dzieci tańca integracyjnego ,,RADOSNY KRĄG”:
- Dzieci ustawiają się w kole;
- Dzieci tańczą w jednym kierunku: pięta, palec, noga do przodu i do tyłu – jedna noga i tak samo druga noga, powtórzenie tego ruchu 5 razy;
- Dzieci tańczą w kole w jednym kierunku 2 razy
- Potem idą pięć kroków do środka koła i w środku koła wykonują klaśnięcie w dłonie i tak samo cofają się do tyłu na pięć kroków i wykonują klaśnięcie w dłonie;
- Dzieci tańczą w parach raz w jednym kierunku, raz w drugim kierunku;
- Dziewczynki wchodzą do środka koła i tańczą w tym kole w jednym kierunku, chłopcy tańczą na zewnątrz w swoim kole, następuje przejście dziewczynek pod rękoma chłopców i chłopcy tańczą w kole wewnętrznym w jednym kierunku, a dziewczynki tańczą w kole zewnętrznym w jednym kierunku (powtórzenie 2 razy);

3. Wykonanie przez dzieci tańca integracyjnego ,,SPECKNERIN”:
- Dzieci tańczą w parach;
- Dzieci dochodzą do środka wspólnie i odchodzą od siebie wykonują to dwa razy;
- Dzieci mijają się prawym barkiem i wracają na swoje miejsce ( powtarzają to 3 razy);
- Tańczą dzieci nachylając się i idąc do środka koła i na zewnątrz, następnie podnoszą raz jedną rękę i wykonują obrót jej, raz drugą rękę i wykonują obrót jej, na koniec dzieci podnoszą i opuszczają ręce obydwie jednocześnie;
- Dzieci powtarzają wcześniejsze ruchy 2 razy;

4. Wykonanie przez dzieci tańca integracyjnego ,,KAPITAN JACK”:
- Dzieci tańczą na siedząco w kole pochylając ramiona do środka i na zewnątrz (powtarzają ten ruch 4 razy);
- Dzieci podnoszą jedną rękę i opuszczają ją 4 razy i tak samo podnoszą i opuszczają drugą rękę 4 razy;
- Dzieci składają ręce i podnoszą je do góry i na dół (powtarzając ten ruch 4 razy);
- Dzieci krzyżują ręce w łokciach i wykonują 2 razy ruchy na bok, raz jedną ręką, raz drugą ręką;
- Dzieci wstają i wykonują ruch biegnięcia w miejscu (powtarzają ten ruch 3 razy);
- Dzieci kładą się do środka koła i podnoszą raz jedną nogę, raz druga nogę, następnie przewracają się na plecy i tańczy raz jedna noga szybko, raz druga noga szybko;
- Na koniec dzieci wracają do pozycji siedzącej i powtarzają ruchy wykonywane na początku;
- Dzieci kończą taniec w pozycji jednej nogi zgiętej, drugiej wyprostowanej z tyłu;

5. Wykonanie przez dzieci tańca integracyjnego ,,SALY GARDENS”:
- Dzieci tańczą w kole trzymając się za ręce;
- Dzieci tańczą wolno raz w jednym kierunku, raz w drugim kierunku;
- Dzieci wykonują w miejscu obroty raz w jednym kierunku raz w drugim kierunku z jednoczesnym podnoszeniem rąk do góry i na dół;
- Dzieci krzyżują ręce i tańczą wolno w jednym kierunku;
- Dzieci tańczą do środka koła i na zewnątrz 5 razy;
- Dzieci tańczą na siedząco wykonując ruch obrazujący kłanianie się i podnoszenie (powtarzają ten ruch 4 razy);
- Dzieci na koniec tańczą tak samo jak na początku tańca;

O nas | Reklama | Kontakt
Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, ogłoszeń oraz reklam.
Copyright © 2002-2024 Edux.pl
| Polityka prywatności | Wszystkie prawa zastrzeżone.
Prawa autorskie do publikacji posiadają autorzy tekstów.